Zooom

735 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Протест пред Влада поради случајот со Клиниката за онкологија

0
Протест поради случајот со Клиниката за онкологија се одржува вечерва пред Владата. Предвидено е учесниците на протестот да продолжат до „Рекорд“,...

Ковачевски-Сарацин: Одлуката за уставните измени е одлука да се биде дел...

0
Повеќе актуелни теми од значење за двете земји беа тема на дискусија на средбата на премиерот Димитар Ковачевски со специјалниот претставник на Сојузната Влада...

Во состојба на готовност поради опасност од поплави жителите на 35...

0
До жителите на 35 населени места во околината на Лариса, во грчката област Тесалија, преку порака од бројот 112 за итни случаи попладнево беше...

Агенцијата за иселеништво продолжува со промоција на малите општини на своите...

0
Промоција на Општина Македонска Каменица на комуникациските канали на Агенцијата за иселеништво е главната тема на разговор помеѓу градоначалникот Димчо Атанасовски и директорот на...

Земјотресот во Мароко усмрти 1.037 луѓе

0
Бројот на загинати во големиот земјотрес што го погоди Мароко се искачи на 1.037 луѓе, соопшти мароканското Министерството за внатрешни работи. Околу 1.204 други се...

Пендаровски: Странците не може да го решат проблемот наместо нас

0
Седум народи веќе имаме во преамбулата на Уставот и да додадеме уште шест нема да се загрози сигурно стабилноста на Северна Македонија и нејзината...

Трошоците на живот во август повисоки од лани за 8.3 %,...

0
Трошоците на животот во август годинава, во споредба со претходниот месец, се зголемени за 1.2 %, а цените на мало за 1.3 %....

Претреси во Слупчане, пронајдени оружје и муниција

0
Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи и СВР Куманово- Одделение за недозволена трговија...

Во Хрватска ноќеска спречен влез на над 600 мигранти

0
Хрватскиот министер за внатрешни работи Давор Божиновиќ денеска изјави дека синоќа околу 600 мигранти биле спречени да влезат во Хрватска, оценувајќи дека тоа...

Тетовските пензионери протестираа на градскиот плоштад

0
Тетовските пензионери по прв пат вечерва одржаа протест на градскиот плоштад со цел јавно да ги истакната барањата за повисоки пензии. Тие со испишани...