Zooom

735 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

О`Брајан за уставните измени: Не би гласал за некој што вели...

0
Помошник-државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс О’Брајан во интервју за „360 степени“ на МРТ 1 вели дека е важно Северна...

Мицкоски на средба со американскиот помошник државен секретар за европски и...

0
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со потпретседателите на партијата Тимчо Муцунски и Владо Мисајловски остварил средба со помошник државниот секретар за европски и...

На маргините на Министерскиот состанок на ОБСЕ потпишана заедничка изјава за...

0
Министрите за надворешни работи на Северна Македонија, Албанија, Босна и Херцеговина, Србија и Црна Гора, на маргините на 30. Министерски самит на ОБСЕ во...

Ковачевски за средбата со Борел: Ние двајца јасно се согласуваме дека...

0
Премиерот Димитар Ковачевски изрази задоволство што денес бил повторно домаќин на почитуваниот висок претставник на Европската унија за надворешни работи и безбедносна политика и...

Со Регионална конференција Агенцијата за поддршка на претприемништвото го одбележува 20...

0
На иницијатива на Агенцијата за поддршка на претприемништвото во Република Северна Македонија, денеска започнува првата Регионална конференција на тема „Соработка за зајакнување на претприемништвото...

Се формира Координативен совет под раководство на пратеникот Хисни Исмаили

0
Синоќа во Тетово одвоената фракција од политичката партија „Алтернатива“ која во текот на овие месеци во повеќето ограноци одлучуваше да ги прекине своите...

Жестоко во “Само вистина” на Канал 5 – Исмет Рамадани побара...

0
Претседателот на Евроатлантскиот совет, Исмет Рамадани во емисијата „Само вистина“ на Канал 5 побара од водителот и телевизија да не се подгреваат меѓуетнички тензии...

Забрчанец: Отворен Балкан е жив, работи и носи резултати – продолжуваме...

0
Идентификацискиот број за работниците од Србија е веќе тестиран и сѐ е подготвено, изгледа само чекаме ’официјален амин’“, изјави соговорник од Стопанската комора...

Пендаровски, Османи и Бегај повикаа на соживот и заемна почит по...

0
Отсекогаш сме биле дел од еден ист заеднички простор и ќе продолжиме да бидеме. Затоа треба да ги надминеме поделбите, омразите од минатото, да...

Обвинителството на Босна и Херцеговина го потврди обвинението против Додик

0
Судот на Босна и Херцеговина денеска го потврди обвинението против претседателот на Република Српска Милорад Додик и в.д. Директорот на Службен весник на РС,...