fbpx

Zooom

612 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

„Ора Њуз“ вечерва објави нов скандал: Лице кое поседува аудиоснимки за...

0
Високи македонски функционери и припадници од МВР вмешани во шверц со наркотоци, објавува албанската телевизија „ОРА ЊУЗ“. Како што „Ора Њуз“ вечерва објави станува збор...

Украинското куче – херој „Патрон“, покрај медал за заслуги сега доби...

0
Неверојатниот украински борец во одбрана на Украина од руската инвазија на 24 февруари, кучето Патрон, душкач на мини и експлозиви, на кое му беше...

Еди Рама во Тирана ги поканил лидерите на сите партии на...

0
Премиерот на Албанија, Еди Рама ги поканил сите лидери на политичките партии на Албанците од Македонија на средба во вторник во Тирана, пишува Алмакос. На средбата...

Светскиот младински медиумски бренд „VICE Media Group“ отвора седиште во Ријад

0
Светскиот младински медиумски бренд „VICE Media Group“, овој месец ќе го отвори своето ново седиште во Саудиска Арабија во културниот кварт JAX во Ријад....

Проект индивидувално домување AE HOUSE, лоциран во Тафталиџе, единствено духовно богатство

0
Бесарт Амети и Фетах Фетаху (B2A Design) се авторите кои стојат зад проектот и реализацијата на објектот за индивидувално домување AE HOUSE, лоциран во...

Уште еден меѓународен успех на младиот кикбоксер од Скопје, Туркер Исмаил

0
Младиот кикбоксер Туркер Исмаил од Скопје го освои златниот медал на турнирот што се одржа во Србија. Младиот кикбоксер Туркер Исмаил е прогласен за шампион,...

Пратеник од СДСМ ги повика инспекциите од утре да тргнат во...

0
– На најниски цени на гориво во регионот и најголема субвенција за струја, трговците уште не ги намалуваат цените, епа почитувани инспектори, утре е понеделник...

Рокот притиска: На сметките на работниците мора да легнат по 12.740...

0
К-15 мора да исплатат сите компаниите за сите свои вработените. Некои вработени веќе го добија регресот од своите работодавци, но тие се во многу помал...

АНАЛИЗА: И утре хаос во сообраќајот во Скопје: Приватните превозници ќе...

0
Приватните превозници ќе ги паркираат своите 200 автобуси долж улицата Илинденска, каде што се наоѓа седиштето на градот Скопје. Превозниците бараат исплата на 1,5 милиони...

ПОЛИТИЧАРИ ОД ВМРО-СДСМ ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД ЗЛОБАТА КОН АРАЧИНОВО

0
Дритон Небиу Сте биле некогаш во Арачиново? Ако сте биле знаете дека митот дека Арачиново е најопасното место во државата не е точен. Ако не...