Zooom

735 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Ексклузивно интервју со поранешниот претседател на Албанија, Илир Мета: Македонија ќе...

0
Претседателот на Партијата за слобода, Илир Мета, со задоволство прифати да даде ексклузивно интервју за порталот Lideri.mk од Скопје. Во ова интервју, поранешниот албански...

Прашања до ВРЕДИ кои со пофалбата на „чисти албански гласови“ допираат...

0
Пишува: Сејјид Емин - Главен уредник на порталот ТИМЕБАЛКАН Прашања до ВРЕДИ кои со пофалбата на „чисти албански гласови“ допираат нијанси на рацизам: 1. Како ги...

Кандидатот за пратеник од Европскиот фронт се сретна со Претседателот Ердоган

0
Кандидатот за пратеник од Европскиот фронт во изборната зона 6, Салих Мурат денеска се сретна со претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган. На средбата...

Во Скопје одбележани 76-години од погубувањето на членовите на движењето Јуџел

0
Во Скопје се одржа комеморативна програма во спомен на погубените припадници на движењето Јуџел, пионерите на борбата на Турците кои живеат на територијата на...

Петровска за изјавата на Бајден: Демократска дестабилизација може да донесе поголема...

0
Ако не се продолжи со поддршката за Украина, на секаков начин, како што тоа го правиме досега, а за што се обединети и сојузниците...

Верижен судир на три возила на патот Мелнички Мост-Центар Жупа, едно...

0
Сообраќајна несреќа попладнево околу 17 часот се случила во близина на Мелнички Мост, на кракот кој од регоналниот пат Дебар-Маврово се одделува за Центар...

Претрес во Чучер Сандево, пронајдена дрога

0
Полицијата по претходно добиена судска наредба денеска извршила претрес во викенд куќа во општина Чучер Сандево, кај С.Н.. Како што соопшти МВР, за време...

Ковачевски – О’Брајан: Северна Македонија е пред клучен момент да ги...

0
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и Евроазија, Џејмс...

Борг: Да го зачуваме и зајакнеме ОБСЕ, дипломатијата останува најдобра алатка...

0
Мултилатеризмот е во основата на надворешната политика на Малта. Мора да се обидеме колективно да го зачуваме и зајакнеме ОБСЕ, препознавајќи ги нашите...

Украинскиот амбасадор во ОБСЕ: Не можеме да ја градиме иднината на...

0
Украинскиот амбасадор во ОБСЕ, Евгениј Цимбаљук во обраќањето на 30. Министерски самит на ОБСЕ во Скопје, изрази благодарност до сите земји за поддршката...