Заврши 10 коло во кошаркарската машка Евро Лига.

Advertisements

Фенербахче го совлада Армани со 82-72, во натпреварот одржан во Италија, освојувајќи го деветиот сезонски успех. Со две победи помалку, на второто место се четири екипи: Олимпијакос, Реал Мадрид, Барселона и Монако.

Анадолу Ефес ги совлада Италијанците од Виртус Болоња. Осумте најдобри екипи на крајот од регуларниот дел од сезоната одат во „плеј оф“ фазата.

Прикажи повеќе