таг: Liga

Дембеле се врати во Барселона, уште нема договор

0
Најскапиот фудбалер во историјата на Барселона, французинот Oсманe Дембеле, ја одбил профитабилната понуда...

Тер Штеген, е блиску до поставување на рекорд во Ла Лига

0
Голманот на Барселона, Марк-Андре тер Штеген, е многу блиску до поставување на извонреден...

Барселона веќе го комплетира првиот трансфер

0
Барселона го комплетираше трансферот на искусниот стопер од Атлетик Билбао, Иниго Мартинез. ...

Чави: Пак истите трикови од Хетафе со високата трева

0
Барселона втор меч едноподруго одигра 0:0, откако по понеделничкото 0:0 со Џирона, овојпат...

Гави ќе стане најплатениот футбалер во …Премиер Лигата?

0
Финансиските проблеми на Барселона негативно се одразија на 18. годишниот Гави, еден од...

Реал Мадрид реши летово да го продаде Ферлан Менди

0
Реал Мадрид реши летово да го продаде Ферлан Менди кој во 2019 година...

Медиумите во Шпанија: Реал ќе го продаде Ферлан Менди

0
Реал Мадрид во летниот преоден рок ќе се обиде да го продаде левиот...

Не е јасно дали Гави ќе биде слободен играч на 30...

0
Шпанскиот суд го прогласи за неважечки договорот на Гави (18)со Барселона, по што...

Бруно Дита: Одиме во Скопје по трите бода

0
Во последниот натпревар од 24. коло во Првата македонска фудбалска лига денеска на Автокоманда, Скопје...

Викендов се играа натпреварите од 23 коло во Првата лига

0
Викендов се играа натпреварите од 23 коло во Првата лига. Струга Трим Лум одигра без...