fbpx

Zoom

11629 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Реакција на МНР на Бугарија за приведувањето на бугарски граѓани на...

0
Бугарското Министерство за надворешни работи попладнево излезе со реакција за денешното одбележување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев. Во соопштението објавено на нивната веб...

Драма на Водно, граѓани, меѓу кои и мали деца, не можеле...

0
Поголема група граѓани, меѓу кои и деца денеска не можеле да се симнат од врвот на Водно со Жичницата поради силниот ветер. Од Центарот...

СДСМ: Идеалите на Гоце Делчев се многу поголеми и посилни, не...

0
Институциите на системот денеска не дозволија да успее сценариото на оние кои не и мислат добро на земјата и сакаат на било каков начин...

Делегација на Левица положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

0
Денес, официјална делегација на Левица, составена од пратеникот Борислав Крмов, генералниот секретар Јована Мојсоска и членот на Президиумот, Бранко Ристов, положи цвеќе на вечното...

Мицкоски: На следните избори ВМРО-ДПМНЕ ќе победи, никој веќе нема дилема,...

0
„За жал денеска се помалку е присутна надеж, се повеќе е присутно разочарувањето, мизеријата, болката за неправдата, болката дека нема правда, луѓето се чувствуваат...

Арсовска: Нема да се откажам, ќе издржам поради принципите во кои...

0
 Од самиот почеток на мојот мандатот почна процесот на ветинг, со цел градската администрација и јавните претпријатија да поминат низ една постапка, во која...

Мицкоски: Поради неспособноста на власта, денес бевме сведоци нa чин кој...

0
„Да бидам попрецизен за настаните кои што беа изминативе денови вклучително и она што денеска се случуваше претпладнево кога одадовме сите почест на великанот,...

ДУИ: Високи функционери на огранокот на ДУИ од Чаир се спротивставуваат...

0
Демократската унија за интеграција е национално богатство на Албанците и на сите граѓани во Северна Македонија која се залага за слобода, еднаквост, интеграција и...

Петмина исклучени на мечот Минесота-Орландо

0
Жестока тепачка на натпреварот во Минеаполис, помеѓу Минесота Тимбервулфс и Орландо Меџик ја обележа ноќта во НБА...

Демерџиев: Јас како претставник на бугарската држава целосно го почитувам македонскиот...

0
 Бугарскиот вицепремиер и министер за внатрешни работи кој ја предводеше бугарската делегација на одбележувањето на 151 годишнината од раѓањето на Гоце Делчев изрази очекување...