Zoom

15902 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Шест пливачки и девет пливачи пријавени за утрешниот 36. Охридски пливачки...

0
Шест натпреварувачки во женска и девет во машка конкуренција утре ќе го пливаат 36. Охридски...

Игор Иџе Стефановски со победа во Швајцарија

0
Бренд амбасадорот на Видеолотарија Касинос Австрија, Игор Стефановски Иџе се враќа од Швајцарија со...

Спортувај со најдобрите: Бренд амбасадорот на Видеолотарија касинос Австрија, Кире Лазаров...

0
Под слоганот „Спортувај со најдобрите“, Видеолотарија Касинос Австрија заедно со своите бренд амбасадори иницира спортски натпревари за деца, со цел да придонесе кон...

Игор Иџе Стефановски е на чекор до освојување на нова европска...

0
Бренд амбасадорот на Видеолотарија Касинос Австрија, Игор Стефановски Иџе е во Швајцарија. Викендов автомобилскиот шампион го очекува нов предизвик во Европскиот шампионат...

Пресметка меѓу Вардар и Шкупи, Гостивар мерка 3 бода

0
Дербито меѓу Шкендија и Струга Трим Лум е одложено, па во фокусот на денешното второ коло од Првата фудбалска лига ќе биде пресметката...

За смртта на навивачот во Грција обвинети уште 40 „Бед Блу...

0
Грчкото правосудство покрена обвинение против уште 40 навивачи на Динамо Загреб, откако навивач на АЕК...

ВИДЕО / ПСЖ не победи на дебито на Луис Енрике и...

0
Францускиот првак Пари Сен Жермен не успеа да стигне до победа на стартот на новиот...

Џејмс Харден и следната сезона ќе остане дел од Филаделфија

0
Kако што објави новинарот на ЕСПН, Адријан Војнаровски, Филаделфија ги завршила сите разговори...

Реал скапо ја плати победата на „Сан Мамес“

0
Според првичните информации од Шпанија, Реал скапо ја плати победата на „Сан Мамес“. Дефанзивецот Едер...

САД повторно е главниот фаворит за светскиот трон

0
ФИБА на околу две седмици до стартот на Светското првенство, објави „Пауер Ранкинг“, односно листа...