Zoom

13113 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Американската комора го повика Косово да се приклучи на Отворен Балкан

0
Американската комора во Приштина го повтори својот повик до владата на Косово да се приклучи на иницијативата Отворен Балкан и истовремено го поздрави договорот за имплементација...

Бизнисмен од Битола добил труење во локален ресторан, откако испил кафе...

0
Седнал на кафе и вода, а завршил во болнички кревет на неодредено време. Познат локален бизнисмен од Битола е примен на Токсикологија и сега...

Македонија без Зајков, Адеми и Димитриевски против Фарските Острови

0
Македонија со победа ги отвори квалификациите за пласман на ЕУРО 2024. Македонија, синоќа со головите...

СДСМ: Мицкоски е обичен заложник на Апасиев, антиевропски политичар кој дејствува...

0
Христијан Мицкоски секојдневно потврдува дека е само обичен заложник на Левица и Димитар Апасиев па и оттаму потребата постојано да глуми радикал, обвинуваат од...

Таткото на шестгодишната Јана која почина во Битолска болница отворено за...

0
Стојче Христовски, таткото на починатото 6 годишно девојче од битолско Кравари кое вчера почина во Клиничката болница во Битола откако прими инфузија, за „Макфакс“...

(ВИДЕО + ФОТО) Спречен транспорт на дрога вредна 100.000 евра, претреси...

0
Приведени се две лица од скопско Арачиново, во чие возило полициски службеници откриле 35 килограми марихуана, во вредност од 100.000 евра. -Утринава од страна на...

“Порше” сепак се откажа од влезот во Формула 1

0
Германскиот автомобилски гигант “Порше” сепак се откажа од влезот во Формула 1 по воведувањето на...

Со американска донација реновиран дел од Универзитетската клиника за гастроентерохепатологија

0
Заврши реновирањето на дел од Универзитетската клиника за гастроентерохепатологија, со што ќе се овозможи најтешко болните од цела држава кои имаат потреба од третман...

Видеолотарија касинос Австрија спонзор на мотоциклистичкиот шампион Христијан Бузалковски

0
Видеолотарија во своите заложби за поддршка на македонскиот спорт, донесе одлука за спонзорство на  македонскиот...

Мицкоски: Мојот став за уставни измени е јасен, а Ковачевски нека...

0
„Мојот став е јасен, кажан во јавноста, повторен и непроменлив итн. А, што се однесува за ставот на поранешниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски...