Zoom

15309 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

Распад во Судскиот совет: Радевска-Стефкова и Герасимовски поднесоа оставки

0
Членовите на Судскиот совет Мирјана Радевска-Стефкова и Зоран Герасимовски поднесоа оставки од функциите, потврдија за МИА од Судскиот совет. Апелациониот судија Зоран Герасимовски и врховната...

Лефков: Пресудата за пожарот во Тетовската модуларна болница е доказ колку...

0
Вчерашната пресуда за пожарот во тетовската модуларна болница, во која животот го изгубија 14 наши сограѓани, е доказ колку судството е под притисок на...

Тројца арачиновци оставија 160 соселани без струја – жители велат „ги...

0
Тројца арачиновци присвоиле клучен извод за струја и оставиле 160 соседи без електрична енергија. Веќе шести ден по ред не може да се поправи...

Кардиохирургот Јовев тврди: Меџити ме разреши оти сум дежурал без согласност...

0
Политиката не беше иницијална каписла, но како тргна, веројатно ќе премине од суета во политички пазар, рече денеска д-р Сашко Јовев, разрешениот директор на...

Украина пред невидена апокалипса, цели населби исчезнуваат под вода, време за...

0
Украинската јавна телевизија Суспилне го објави најновиот извештај за последиците од уништувањето на браната Каховка, споделувајќи и мапа на која се гледа точно каде...

Дали новата Влада во Бугарија ќе донесе промени во односот кон...

0
Бугарија е пред чекор да избере нова легитимна и политичка Влада после долгиот период на последователни избори и технички влади. Денес пратениците би требало...

Данела против законот: Спротивно на судската одлука детективот реизбран за директор...

0
Пишува: Ана Василевска Никола Алексов, детектив по професија кој беше именуван за вршител на должноста директор на Младинскиот културен центар а чие нерегуларно поставување го...

Пациентите и колегите на д-р Јовев на протест, откако беше разрешен...

0
Пациентите и вработените денеска излегоа на протест против разрешувањето на директорот на кардиохирургија Сашко Јовев, кој во јавноста е познат како кардиохирург кој го...

Меџити без коментар за пресудата за модуларната болница, но со ветување...

0
Министерот за здравство Фатмир Меџити не сакаше да ја коментира пресудата за пожарот во модуларната болница во Тетово, во кој загинаа 14 лица, а...

Маричиќ: Доколку не се направат уставните измени дефинитивно ќе биде испуштена...

0
Нашата цел е да се залагаме што побрзо да влеземе во ЕУ, вели заменик претседателот на Владата за европски прашања, Бојан Маричиќ, кој одговараше...