fbpx

таг: „Go“

Cе степал со помошниот тренер, Вајт избркан од англиската репрезентација

0
Бен Вајт, фудбалерот на Арсенал, на 30.ноември го напушти кампот на англиската репрезентација во Катар. Вајт, не одигра ниту една секунда во фазата...

Џејмс со тројка го шокираше Реал во Мадрид

0
Реал и Монако го одиграа најнеизвесниот натпревар од стартот на сезоната во Евролигата. Победата му припадна на...

Hеговите проблеми ја условуваат Португалија, Роналдо се закани со заминување

0
Португалија блескаше против Швајцарија и победи со 6-1, но, тоа не го задоволи капитенот Кристијано Роналдо, кој...

Пораз на Голден Cтејт, Бостон славеше во дуелот со Феникс

0
Бостон Селтикс, го доби дербито на конференциските лидери во НБА лигата. Во Аризона, Селтикс славеа во дуелот со Феникс 125:98. Ноќта во НБА...

Роналдо: Aл Наср? Не, не, тоа дефинитивно не е точно

0
Кристијано Роналдо успеа да им го украде шоуто на соиграчите и нивната блескава игра со која ја...

Моријасу co нов договор на 2 години, со можност за продолжување

0
Јапонскиот селектор Хаџиме Моријасу ќе го продолжи договорот со националниот сојуз на земјата до 2024 година, јавуваат јапонските...

Дончиќ, 17. меч оваа сезона со над 30 поени

0
Лука Дончиќ го предводеше Далас до нова победа, овојпат на домашен терен над Феникс со 130-111, Словенецот...

Награден тренерот на Јапонија, Моријасу ќе добие нов договор

0
Јапонија, го заврши учеството на СП во Катар, во осминафиналето. По изведувањето на пенали, Јапонците испаднаа од...

Евакуација на божикниот пазар во Дизелдорф

0
Полицијата во Дизелдорф превентивно го евакуирала и затворила божиќниот пазар во стариот дел на градот,...

Ивановски со најдобар АТП ранкинг во кариерата

0
Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски го има најновиот ранкинг на АТП листата во досегашната кариера. Тој по...