таг: „Go“

Силен земјотрес ги погоди Филипините

0
Силен земјотрес го потресе јужниот дел на Филипините, со јачина од 6 степени...

Дури и на Мерцедес му се случуваат грешки со сопирачките

0
„Мерцедес“ го повлекува своето најробусно и едно од најскапи возила заради сервис. Како што соопштија од германската компанија, по истрага е утврдено дека...

Зошто се будиме во текот на ноќта и како веднаш повторно...

0
реклама Сите ние сме го доживеале ова многу пати – будење во три часот наутро...

ВИДЕО / Килиан Мбапе, новиот крал на стрелците во ПСЖ

0
Париз Сен Жермен го победи Нант со 4:2 на „Паркот на принцовите“, а Килијан Мбапе...

Тројца загинати во невреме во јужниот дел на САД

0
Три лица загинаа во невреме со силен ветер кое го зафати јужниот дел...

Земјотрес со интензитет од 6,9 степени го погоди островот Кермадек во...

0
Земјотрес со интензитет од 6,9 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди регионот...

Јувентус не планира да го купи актуелниот светски шампион со Аргентина

0
Јувентус го позајми Леандро Паредес (28) од ПСЖ во текот на летниот преоден рок. Во...

Се зголемува бројот на челниците на Реал кои се против Анчелоти

0
Реал Мадрид го загуби првиот натпревар од полуфиналето на Купот на Шпанија против Барселона (0:1). По натпреварот, тренерот на Реал Карло Анчелоти, изјави...

Бускетс ја напушта Барселона на крајот од сезоната

0
Капитенот на Барселона, Серхио Бускетс одлучил да го напушти клубот на крајот на сезоната. „Ел...

Унгарија ја одлага ратификацијата на членството на Шведска и Финска во...

0
Унгарија го одложи гласањето за ратификација на кандидатурите на Шведска и Финска за...