таг: „Go“

Десетици илјади млади лекари во Британија почнаа тридневен штрајк

0
Десетици илјади млади лекари денеска го почнаа тридневниот штрајк ширум Велика Британија, што ќе предизвика општо нарушување во работата на државните...

Францускиот Сенат го усвои предлогот за реформа на пензискиот систем

0
Горниот дом на францускиот Парламент го усвои контроверзниот план за реформа на пензискиот систем, предложен од францускиот претседател Емануел Макрон....

Кинескиот Парламент го избра Ли Чианг за премиер

0
Кинескиот Парламент денеска го избра Ли Чианг за премиер во гласање што беше практично формалност, јавија западни медиуми. Ли е...

Кралот Чарлс му ја додели титулата на принцот Едвард последен пат...

0
реклама Британскиот крал Чарлс го именуваше помладиот брат на принцот Едвард за нов војвода...

Њукасл, подготвен да даде 50 млн евра за крилниот напаѓач на...

0
Англискиот премиерлигаш Њукасл не се откажува од идејата да го доведе крилниот напаѓач на Барселона,...

Борбата за Бахмут продолжува, Зеленски обвини за тероризирање на цивили

0
Украинските бранители го одбија новиот бран руски напади во Бахмут, во кој повеќемесечната...

“Нашиот месар ја сече продолжената рака на kатарците”

0
Баерн Минхен го елиминираше ПСЖ во осминафиналето, во Лигата на шампионите. Баварците во двата натпревари...

По протестите, Грузија ќе го повлече законот за „странски агенти“

0
Грузиската владејачка партија соопшти дека ќе го повлече нацрт-законот за „странски...

Дури и на Мерцедес му се случуваат грешки со сопирачките

0
„Мерцедес“ го повлекува своето најробусно и едно од најскапи возила заради сервис. Како што соопштија од германската компанија, по истрага е утврдено дека...

Тен Хаг има листа на футбалери, кои можат да заминат од...

0
Манчестер Jунајтед уште долго ќе го памети дебаклот против Ливерпул (0-7) на „Енфилд“, а тренерот...