таг:  Во

Битиќи: Очекуваме следната година инфлацијата да биде од 2 до 2,5...

0
Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека земјава во текот на наредната година ќе се врати на нормалните години на стапките на...

ISW: Русија нема намера да се вклучи во сериозни преговори со...

0
Во извештајот на Институтот за проучување на војната (ISW) со седиште во Вашингтон, кој ги оценува намерите на Русија да води сериозни преговори...

Подобро е да изедете пица одошто секој ден да јадете житарки

0
Доколку и вие спаѓате во групата луѓе што сметаат дека житарките се еден од најздравите појадоци, се лажете! Житарките за многумина се...

Микаела Шифрин, со голема победа ја заврши сезоната

0
Американската скијачка „кралица“, Микаела Шифрин стигна до својата 88. победа во Светскиот куп, откако на...

Тренерот на Анадолу Ефес, хоспитализиран во Истанбул со пневмонија

0
Тренерот на Анадолу Ефес, Ергин Атаман е хоспитализиран во Истанбул со пневмонија, потврди турскиот клуб,...

Египет домаќин на израелско-палестинските преговори пред Рамазан

0
Египет денеска е домаќин на израелски и палестински претставници во одморалиштето Шарм ел Шеик во напорите поддржани од САД и...

Бруно Дита: Одиме во Скопје по трите бода

0
Во последниот натпревар од 24. коло во Првата македонска фудбалска лига денеска на Автокоманда, Скопје...

Најмалку 19 загинати во сообраќајна несреќа, ужас во Бангладеш

0
Најмалку 19 лица загинаа денеска, а 12 се тешко повредени во сообраќајна несреќа...

Тони Крос за Модриќ: Секогаш знаеме што другиот ќе направи

0
Реал Мадрид денеска од 21 часот во директен дуел против Барселона во шпанското „Ел Класико“...

Најмалку 12 загинати во земјотресот во Еквадор

0
Најмалку 12 лица загинаа во земјотресот во Еквадор, соопштија официјални лица.Американскиот сеизмолошки институт...