таг: Kolo

Бруно Дита: Одиме во Скопје по трите бода

0
Во последниот натпревар од 24. коло во Првата македонска фудбалска лига денеска на Автокоманда, Скопје...

Викендов се играа натпреварите од 23 коло во Првата лига

0
Викендов се играа натпреварите од 23 коло во Првата лига. Струга Трим Лум одигра без...

Викендов со дуелите од 23-то коло стартува третиот циклус на натпревари...

0
Викендов со дуелите од 23-то коло стартува третиот циклус на натпревари во Првата македонска фудбалска...

Кривањева: Играме против шампионот, пристапот да биде на највисокото ниво

0
Струга ТЛ, по паузата во претходната рунда, утре во 22. коло од Првата македонска фудбалска...

Работнички во Велес ќе го пречека ФК Скопје!

0
Работнички во 21. коло од Првата фудбалска лига, ќе му биде домаќин на ФК Скопје,...

Викендов ќе се одиграат натпреварите од 20 коло во Првата фудбалска...

0
Викендов ќе се одиграат натпреварите од 20 коло во Првата фудбалска лига на Македонија. Натпреварот...

Валенсија со најлошата сезона во последните 40 години

0
Шпанскиот фудбалски прволигаш Валенсија синоќа во натпреварот од 22. коло на Ла лига загуби од Хетафе на...

Почна пролетната сезона во ПМФЛ

0
Викендов се одиграа натпреварите од 19-то коло во Првата македонска фудбалска лига со што започна пролетната сезона. На натпреварот помеѓу Победа и Работнички...

Ракометарите заглавени во Франкфурт, одложен е натпреварот во Порто

0
Натпреварот од 12. коло од групата А на ракометната Лига на шампиони меѓу Порто и ППД Загреб,...

Де Коло, е најдобриот стрелец на европските натпреварувања

0
Кошаркарот на Асвела, Нандо де Коло, стана играч со најмногу постигнати поени во историјата на европските клупски натпреварувања. Французинот во четвртата минута од...