fbpx

таг: Јувентус

Бонучи за можната пресметка со Португалија во баражот за СП: Роналдо...

0
Дефанзивецот на Јувентус, Леонардо Бонучи зборуваше за можна средба меѓу репрезентациите на Италија и Португалија во баражот за Светското првенство во 2022 година....

Барселона подготвува трансфер бомба со дефанзивецот на Јувентус

0
Барселона сериозно размислува за трансфер на дефанзивецот на Јувентус, Матијас Де Лихт за време на преодниот рок ова лето. Се чини дека 22-годишниот...

Буфон: Јувентус со доаѓањето на Роналдо ја загуби тимската ДНК

0
Поранешниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон (43), кој 21 сезона мина во торинскиот клуб, изјави оти „Старата дама“ ја загубила тимската ДНК со...

Венеција му откина бодови на Јувентус

0
Во 17. коло од Серија А, италијанскиот фудбалски гигант Јувентус ремизираше 1:1 на гостувањето кај Венеција. Гостите беа подобар ривал во првото...

Кјелини се вакцинираше со трета доза и повика да се следи...

0
Капитенот на италијанскиот фудбалски гигант Јувентус, Џорџо Кјелини, објави дека примил и трета вакцина против коронавирус, таканаречена „бустер“ доза, пренесуваат денеска локалните медиуми....

Аталанта го шокира Јувентус во Торино

0
Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус го доживеа петтиот пораз оваа сезона во Серија А, откако Аталанта му зададе уште еден удар на тимот на...

Јувентус под истрага за проневера од 50 милиони евра

0
Федералното обвинителство на Италија започна истрага против Јувентус, а првоосомничени се претседателот Андреа Ањели, неговиот заменик Павел Недвед и поранешниот спортски директор Фабио...

Тајната на Роналдо за добриот изглед: Португалецот открил колку време се...

0
Документарниот филм “Сѐ или ништо: Јувентус” откри нови пикантерии од минатата сезона на Бјанконера, вклучувајќи ги и одредените навики на Кристијано Роналдо. Со...

Јувентус го претрпе најголемиот пораз во ЛШ во последните 63 години

0
Јувентус синоќа загуби на гостувањето кај Челзи со 4:0 во натпреварот од 5. коло во Лигата на шампионите. Торинскиот клуб го претрпе најголемиот...

Де Лихт: Многу ни е важно да сме први во групата...

0
Фудбалерот на Јувентус, Матијас де Лихт ги сподели своите очекувања за натпреварот од Лигата на шампионите против Челзи. – Играњето на „Стемфорд...