fbpx

таг: Јувентус

Дибала го избра новиот клуб

0
Како што е познато Дибала го напушта Јувентус на крајот на сезоната како слободен агент, откако двете...

Андреа Пирло се враќа на клупата во Серија А

0
По само една сезона тој го напушти Јувентус откако лани ја загуби титулата од Интер, па оваа...

Дибала заминува во Манчестер јунајтед?

0
Аргентинскиот фудбалер Паоло Дибала ја завршува мисијата во Јувентус. Претседателот на „бјанконерите“ Андреа Ањели, минатата недела изјави дека Дибала е минато на Јуве....

Во Јуве сѐ уште се бесни: Судијата го реши дербито со...

0
Фудбалерите на Јувентус беа подобар ривал во однос на Интер (0-1), според оценките на најголем дел од...

Шчесни: Одбивам да ја слушам националната химна на Русија

0
Голманот на Јувентус и Полска, Војчех Шчесни даде силна изјава во врска со руската агресија врз Украина....

Данило, херојот на „Старата дама“ во Бергамо

0
Екипата на Јувентус успеа да освои бод на гостувањето кај Аталанта. „Бјанконерите“ беа во негатива 0-1, но...

Ливерпул ја најде замената за Роберто Фирмињо

0
Според британските медиуми, ѕвездата на Јувентус, Паoло Дибала е првиот играч за кој Ливерпул ќе се обиде да го донесе на ,,Енфиллд Роуд,,...

Киелини поради повреда надвор од терените неколку недели

0
Дефанзивецот на Јувентус, Џорџо Киелини ќе пропушти неколку недели поради повреда, објави официјалниот сајт на торинскиот клуб. Лекарскиот преглед открил повреда на...

Влаховиќ и Закарија за сигурни три бода на Јувентус

0
италијанскиот фудбалски тим Јувентус ја потврди фаворитската улога и славеше над Верона со 2-0 во последниот меч од денешната програма во Серија А...

Тотенхем го позајми Кулушевски од Јувентус

0
Тотенхем се договори со Јувентус за позајмица на играчот од средниот ред Дејан Кулушевски до крајот на сезоната за пет милиони евра. ...