таг: Јувентус

Жиру ќе му биде соиграч на Кристијано Роналдо!?

0
Според британскиот „Скај“, Јувентус сака во овој зимски период да го обезбеди потписот на Оливие Жиру, досегашниот играч на Челси. ...

Пирло: Во медиумите лесно се претворате од херој во нула

0
Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, зборуваше за лекциите што ги научи досега предводејќи го торинскиот клуб. – Истото како и кога бев...

Постигнал најмногу голови во 2020-та година, уште еден успех за Роналдо

0
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо е најефикасниот играч во најдобрите 5 лиги во Европа за 2020 година. Португалецот реализираше 33 гола во...

Јувентус загуби со три голови разлика во Серија А за прв...

0
Јувентус синоќа на свој терен загуби од Фиорентина со 3:0 во 14. коло од Серија А. Ова е најголемиот пораз во домашните натпреварувања...

„Старата дама“ ја краде најголемата желба на Барса!?

0
Јувентус и Барселона си разменуваа играчи во претходните години, се договораа за трансфери и позајмици, а сега имаат и иста „мета“. ...

Роналдо не го интересира фудбал пред ТВ екраните: Сакам да гледам...

0
Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, откри дека не сака да гледа фудбал на ТВ екраните и дека неговиот избор на спортови и...

Роналдо: Повеќе сакам да гледам бокс или УФЦ на ТВ отколку...

0
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо раскажа кој спорт претпочита да го гледа на ТВ. – Мојата страст е фудбалот, но повеќе сакам...

Раскол помеѓу Јувентус и Дибала, приказната за новиот договор има две...

0
Пауло Дибала и управата на Јувентус започнаа медиумско препукување окоу новиот договор на Аргентинецот, а двете страни имаат различно видување на работите. ...