fbpx

таг: Јувентус

„Старата дама“ ја краде најголемата желба на Барса!?

0
Јувентус и Барселона си разменуваа играчи во претходните години, се договораа за трансфери и позајмици, а сега имаат и иста „мета“. ...

Роналдо не го интересира фудбал пред ТВ екраните: Сакам да гледам...

0
Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, откри дека не сака да гледа фудбал на ТВ екраните и дека неговиот избор на спортови и...

Роналдо: Повеќе сакам да гледам бокс или УФЦ на ТВ отколку...

0
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо раскажа кој спорт претпочита да го гледа на ТВ. – Мојата страст е фудбалот, но повеќе сакам...

Раскол помеѓу Јувентус и Дибала, приказната за новиот договор има две...

0
Пауло Дибала и управата на Јувентус започнаа медиумско препукување окоу новиот договор на Аргентинецот, а двете страни имаат различно видување на работите. ...