fbpx

таг: Јувентус

Душан Влаховиќ и официјално е нов фудбалер на Јувентус

0
Јувентус официјално го потврдија пристигнувањето на напаѓачот Душан Влаховиќ од Фиорентина. 22-годишниот српски напаѓач беше во фантастична форма оваа сезона со 17...

Барселона и Јувентус испратија понуда за Обамејанг

0
Шпанските и италијанските фудбалски гиганти, Барселона и Јувентус, сакаат да го видат во своите редови напаѓачот на Арсенал, Пјер – Емерик Обамејанг како...

Кулушевски се сели во Милан

0
Дејан Кулушевски не се наметна во Јувентус по неговиот трансфер вреден 35 милиони евра, па сега од тимот во Торино го нудат на...

Јувентус освои бод против Милан

0
Италијанските фудбалски гиганти Милан и Јувентус во дербито на Италија одиграа без голови 0-0, Иако Милан имаше подобри шанси, сепак, не успеа да...

Бонучи направи инцидент, казнет со 10.000 евра (ВИДЕО)

0
Фудбалерот на Јувентус Кристијан Бонучи  е казнет со 10.000 евра поради инцидентот на натпреварот од Суперкупот на Италија помеѓу „старата дама“ и Интер....

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на...

0
Дел од навивачите на Јувентус за време на синоќешниот натпревар од Суперкупот на Италија со Интер (1:1, 1:2 по продолжение) на „Сан Сиро“...

Киеза со помош на штаки дојде на прегледот за неговото колено...

0
Тимот на Јувентус оствари драматична победа на вчерашната средба против Рома во Рим, но оваа победа „старата дама“ може скапо да ја плати...

Суперкупот на Италија нема да биде одложен

0
Интер и Јувентус ќе играат во планираниот термин во рамки на Суперкупот и покрај барањето овој дуел да биде одложен. Тимовите бараа...

Еден месец по третата доза: Фудбалерот на Јувентус позитивен на коронавирус

0
Италијанскиот фудбалски прволигаш Јувентус соопшти денеска дека искусниот 37-гoдишен дефанзивец Џорџо Кјелини е позитивен на коронавирус и се наоѓа во домашна изолација. ...

Стопирана продажбата на фудбалски влезници во Италија поради коронавирусот

0
Неколку италијански фудбалски екипи, меѓу кои и шампионот Интер, како и Јувентус, прекинаа со продажба на влезници за своите следни домашни натпревари, бидејќи...