таг: прволигаш

Шкендија загуби од ЦСКА 1948 на мечот одигран во Анталија

0
Македонскиот прволигаш Шкендија загуби од ЦСКА 1948 со 0-2 на пријателскиот меч одигран во Анталија. Тимот...

Работнички потпиша прв професионален договор со Амар Хаџибулиќ

0
Македонскиот прволигаш Работнички објави дека потпиша прв професионален договор со најновиот голем бисер од младинската школа, голманот...

Адеми има понуда од германскиот прволигаш Штутгарт

0
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми има понуда од германскиот прволигаш Штутгарт и сака да се пресели во Бундеслигата,...

Шкендија на подготовки во Анталија, ќе одигра 4 пријателски натпревари

0
Македонскиот прволигаш Шкендија ја заокружи првата фаза од подготовките во Тетово и отпатува во Анталија, каде ќе...

Адана Демирспор, во дилема меѓу Адеми или Бакајоко

0
Tурскиот прволигаш Адана Демирспор е клубот што е најзаинтересиран да го ангажира капитенот на Динамо Загреб и...

Шкендија го претстави петтото зимско засилување

0
Македонскиот прволигаш Шкендија доведе уште едно квалитетно засилување за вториот дел од сезоната. Тетовскиот тим предмалку го...

Академија Пандев ги престави првите засилувања

0
Македонскиот прволигаш Академија Пандев ги претстави првите засилувања во зимскиот преоден рок. Агрон Руфати и Марио Врдољак...

Горица и официјално го разреши Игор Ангеловски

0
Хрватскиот прволигаш Горица и официјално соопшти дека македонскиот стратег Игор Ангеловски го доби очекуваното отказно решение. ...

Бојан Трајковски потпиша за Феникс

0
Македонскиот кошаркарски прволигаш Феникс 2010, денеска го претстави репрезентативецот Бојан Трајковски како големо засилување за продолжението на сезоната. Трајковски доаѓа од редовите...

Двајца кошаркари го засилуваат Кожув

0
Откако шестмина играчи го напуштија гевгелискиот прволигаш, новото раководство на клубот го почна процесот на обнова на тимот. По Тревон Бродвеј и...