таг: прволигаш

Шкупи го продаде Реналдо Цефас во Анкарагучу

0
Македонскиот прволигаш Шкупи останува без својот најдобар фудбалер Реналдо Цефас. Фудбалерот од Јамајка прави трансфер...

Брера го промовираше сенегалецот Папе Оумар Сисе

0
Македонскиот прволигаш АП Брера Струмица доведе ново засилување во нападот. Станува збор за 20-годишниот Папе...

По неуспехот во Европа, Шкендија повторно го менува раководството?

0
Македонскиот прволигаш Шкендија не ја почна сезоната според посакувањата. На тетовскиот тим му се случи...

Алпер Потук, големо засилување за Гостиваp

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар се засили со поранешниот турски репрезентативец Алпер Потук кој долги години...

Валенсија преговара со Трабзонспор за Енис Барди

0
Шпанскиот прволигаш Валенсија влезе во напредни преговори за ангажман на Енис Барди, пишува „Ел Гол...

Три шпански екипи заинтересирани за Енис Барди

0
Шпанскиот прволигаш Валенсија е заинтересиран да го врати македонскиот репрезентативец Енис Барди во Ла Лига....

Гостивар ремизираше со Газијантеп во Болу

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар имаше одлична контрола во Болу играјќи 1-1 против турскиот клуб Газијантеп....

Гостивар се засили и со нигериецот Адаму

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар продолжува со нови засилувања. Најново име кое се приклучи на подготовките...

Гостивар на подготовки во Болу, ги промовираше Билали и Василев

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар се пресели во Болу, Турција, каде ќе ја реализира следната фаза...

Бобан Георгиев, ја засилува офанзивната линија на Воска

0
Новиот македонски прволигаш Воска Спорт доведе уште засилување во пресрет на дебитантската сезона во елитата....