fbpx

таг: прволигаш

Бојан Трајковски потпиша за Феникс

0
Македонскиот кошаркарски прволигаш Феникс 2010, денеска го претстави репрезентативецот Бојан Трајковски како големо засилување за продолжението на сезоната. Трајковски доаѓа од редовите...

Двајца кошаркари го засилуваат Кожув

0
Откако шестмина играчи го напуштија гевгелискиот прволигаш, новото раководство на клубот го почна процесот на обнова на тимот. По Тревон Бродвеј и...

Фергусон се врати на клупата на Евертон

0
Испразнетото тренерско место во редовите на англискиот фудбалски прволигаш Евертон по отказот што во неделата му беше врачен на Рафа Бенитез ќе го...

Невакциниран бразилски фудбалер го загуби местото во репрезентацијата

0
Дефанзивецот на шпанскиот прволигаш Атлетико Мадрид, Ренан Лоди (23), го загуби местото во бразилската фудбалска репрезентација за продолжението од мундијалските квалификации, бидејќи не...

Српски милијардер го купи Саутемптон

0
Англискиот фудбалски прволигаш Саутемптон премина во рацете на српскиот милијардер Драган Шолак, кој е сопственик на телекомуникациската компанија Јунајтед груп, на чело на...

Еден месец по третата доза: Фудбалерот на Јувентус позитивен на коронавирус

0
Италијанскиот фудбалски прволигаш Јувентус соопшти денеска дека искусниот 37-гoдишен дефанзивец Џорџо Кјелини е позитивен на коронавирус и се наоѓа во домашна изолација. ...

Монако му врачи отказ на тренерот Ковач

0
Францускиот фудбалски прволигаш објави вечерва дека ја раскина соработката со тренерот Нико Ковач. Хрватскиот стратег седна на клупата на Монако минатото лето...

Лестер еден месец без Џејми Варди

0
Менаџерот на англискиот фудбалски прволигаш Лестер, Брендон Роџерс, изјави вечерва дека неговиот тим во следните 30 денови ќе биде без услугите на најдобриот...

Нови случаи на коронавирус во Барселона, Чави нема на располагање ниту...

0
Уште тројца фудбалери на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона се позитивни на коронавирус што дополнително му ја отежнува задачата на тренерот Чави пред следниот...

Севиља го бара Марсијал од Јунајтед

0
Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља испрати понуда до премиерлигашот Манчестер јунајтед според која во тимот од Андалузија како позајмен играч би дошол Антони Марсијал,...