таг: прволигаш

Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

0
Францускиот прволигаш Марсеј му предложи на Наполи трансфер на полскиот фудбалер Аркадиуш Милик, објави на Твитер, Николо Шира. Според новинарот, Французите се...

Марселино нов тренер на Атлетик

0
Шпанскиот фудбалски прволигаш Атлетик се одлучи за нов главен тренер. Марселино Гарсија Торал во наредниот период ќе го води клубот од Билбао. Постигнат...