таг: прволигаш

Николче Шаркоски потпиша за Воска Спорт

0
Новиот македонски прволигаш Воска Спорт доведе уште едно засилување за премиерната сезона во елитата. Тоа...

Силекс го врати во своите редови Антонио Каланоски

0
Македонскиот прволигаш Силекс го врати во своите редови Антонио Каланоски. Тој повторно се враќа во...

Тренер од Италија на клупата на Академија Пандев Брера Струмица

0
Cтрумичкиот прволигаш, кој во новата сезона ќе го носи името Академија Пандев Брера Струмица, се...

Дефанзивецот Mурати потпиша двегодишен договор со Работнички

0
Mакедонскиот прволигаш Работнички го доведе Мевљан Мурати како ново засилување за новата сезона во шампионатот....

Гостивар се засилува со Јусуфи и Маневски

0
Откако во текот на вчерашниот ден новиот прволигаш тимот на Гостивар го пpомовираше Анид Абази,...

Трабзонспор, има голема желба да го ангажира Аријан Адеми

0
Турскиот прволигаш Трабзонспор, чиј член е Енис Барди, има голема желба да го ангажира Аријан...

Искусниот голман Мустафа замина од Брера

0
Македонскиот прволигаш Брера, како што во овој период се трансформира Академија Пандев, ќе треба значително...

Гостивар се засили со Ѓорѓиев и со Мујезиновиќ

0
Новиот македонски прволигаш Гостивар стартуваше со засилувања за елитата. Нови фудбалери на тимот на Гостивар...

Валенсија со најлошата сезона во последните 40 години

0
Шпанскиот фудбалски прволигаш Валенсија синоќа во натпреварот од 22. коло на Ла лига загуби од Хетафе на...

Матеј Цветановски, ново засилување за Академија Пандев?

0
Македонскиот прволигаш Академија Пандев е на чекор да доведе големо засилување за офанзивниот дел од тимот. Нов...