таг: лигата

Еурофам Пелистер го доживеа вториот пораз во СЕХА лигата

0
Вториот македонски претставник во СЕХА лигата, тимот на Еурофарм Пелистер на почетокот од сезоната во регионалното натпреварување...

Ајакс бара нов тренер, отказ за Алфред Шрудер

0
По уште едно реми во лигата, шесто по ред, Ајакс реши да му врачи отказ на тренерот...

РК Алкалоид во салата Автокоманда

0
Најмладиот член во Супер лигата, ракометниот клуб Алкалоид, ја претстави својата нова база. Во иднина, клубот ќе...

Премиер лигата пред шпанската Ла Лига на Светското првенство во Катар

0
Како и во Русија, пред четири години Премиер лигата е национално првенство кое дава најмногу фудбалери на...

Директорот на Баерн уверува дека ѕвездата на тимот нема да си...

0
Баерн Минхен има многу добра сезона и во Лигата на шампионите и во Бундес лигата. Во Европа...

Во Нион, Швајцарија беше извлечена ждрепката за трите конкуренции од натпреварувањата...

0
Во 1/8 финалето од Лигата на шампионите ќе имаме два големи предизвика. Едниот ќе биде реприза на последното финале во Париз, кога се...

Супер осминафинале: Ливерпул-Реал и ПСЖ – Баерн

0
Европскиот првак Реал Мадрид во осминафиналето од Лигата на шампионите ќе игра против Ливерпул во реприза на...

Ждрепката за осминафиналето, Баерн против ПСЖ или Ливерпул

0
Ждрепката за осминафиналето на Лигата на шампионите ќе се одржи на 7. ноември во седиштето на УЕФА во Нион. Победниците од групите ќе...

Мајсторски гол на Барди од слободен удар против Монако (ВИДЕО)

0
Македонскиот репрезентативец Енис Барди успеа да постигне гол во Лигата на Европа за Трабзонспор, во натпреварот против...

Баерн подобар од Викторија Плзен

0
Баерн Минхен ја победи Викторија Плзен во Лигата на шампионите со 5-0 и постави нов рекорд. Баварскиот...