таг: лигата

Премиер лига: Алиоски се надева на изненадување против Тотенхем!

0
За Премиер лигата нема одмор, вообичаено и во овој период се играат натпревари, а Лидс својот прв меч во Новата година ќе...

ЛШ: Бронзата за Раул, Манасков и Веспрем последни во Келн!

0
На Ф4 турнирот во Лигата на шампионите (сезона 2019/20) во борбата за третото место ПСЖ на чија клупа е нашиот поранешен...

ВИДЕО: Фантастична партија на Харден, но згреши во последниот напад!

0
Доцна синоќа во НБА лигата еден фантастичен натпревар одиграа екипите на Портланд и Хјустон, со фантастични перформанси на Си-Џеј Мекалум и Џејмс...

ВИДЕО: Кошаркар на Будуќност ги загуби нервите, го бокс удри противнички...

0
Натпреварот од АБА лигата помеѓу Мега и Будуќност (78:72) го одбележа скандалозниот потег на Вили Рид кој го удри Филип Петрушев....