таг: лигата

УЕФА го одложи мечот меѓу АЕК и Динамо Загреб

0
Натпреварот од третото квалификациско коло во Лигата на шампиони (ЛШ) меѓу АЕК и Динамо Загреб...

Буњамин Шабани: Да останеме што подолго во Европа

0
По елиминацијата во првото коло од квалификациите за Лигата на Шампионите, македонскиот првак Струга Трум...

Нухиу: Играчите на Шкендија ќе го дадат максимумот за победа

0
Хавердфордвест е противникот на Шкендија во 1. квалификациско коло од Лигата на Конференции. За таа цел, денеска тетовскиот тим на прес-конференција ги искажа...

Гвардиола го провоцираше Реал Мадрид… со „четворка“

0
Пеп Гвардиола го одведе Манчестер Сити во финалето на Лигата на шампионите, а потоа во...

Интер-Mилан, екипата на Инзаги ќе инкасира околу 12 милиони евра

0
Интер и Милан, утре ќе го одиграат полуфиналниот реванш во Лигата на шампионите. Првиот натпревар...

Џоел Ембиид во прва, додека Јокиќ е во втората петорка

0
НБА лигата ги објави најдобрите петорки за регуларниот дел од сезоната 2022/2023. Актуелниот МВП, Џоел...

Легендите согласни: Интер е во предност пред Милан

0
Вечерва на програмата е првиот полуфинален натпревар во Лигата на шампионите меѓу Милан и Интер. „Росонерите“ се прв номинален домаќин на „Сан Сиро“,...

Шефилд Јунајтед стигна до Премиер Лига, но сега сопственикот го стави...

0
Фудбалерите на Шефилд Јунајтед изборија пласман во Премиер лигата, но нивниот сопственик, принцот Абдула бин...

Победа за Бостон, Кливленд и Феникс Санс

0
Bо НБА лигата изминатата ноќ се одиграа три натпревари, два од првото коло од плеј-офот во Источната конференција и еден на Западот. ...

МЗТ испадна од АБА лигата, Борац го победи Будуќност на гости

0
Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром испадна од АБА лигата. Ова откако Борац Чачак направи сензација...