таг: лигата

Голден Стејт Вориорс co големо засилување пред плеј-офот

0
Актуелнито шампион во НБА лигата Голден Стејт Вориорс ќе добие големо засилување пред плеј-офот, бидејќи...

Челзи успеа да сруши свој неславен рекорд стар триесет години

0
Фудбалерите на Челзи го загубија првиот четвртфинален натпревар во Лигата на шампионите на гостувањето на...

НБА, познати се сите учесници во плеј-офот

0
Заврши регуларниот дел од сезоната во НБА лигата. Изминатата ноќ ја обележаа кошаркарите на Голден стејт Вориорс кои во победата над Портланд постигнаа...

Фудбалер од Премиер лигата уапсен поради силување

0
Неименуван фудбалер од клуб од Премиер лигата е уапсен под обвинение за силување. Како што...

ВИДЕО/ Повредил еден од камерманите, Брукс е казнет со 35.000 долари

0
НБА лигата објави дека кошаркарот на Мемфис Гризлис, Дилон Брукс е казнет со 35.000 долари...

Извлечена жрепката за трите европски натпреварувања на УЕФА

0
Дербито на елитното натпреварување во Лигата на шампионите ќе биде средбата Манчестер Сити – Баерн...

Англиските медиуми, Конте заминува од Тотенхем

0
Милан се пласираше во четвртфиналето на Лигата на шампионите по ремито без голови во Лондон против Тотенхем. Во првиот натпревар Милан победи со...

“Нашиот месар ја сече продолжената рака на kатарците”

0
Баерн Минхен го елиминираше ПСЖ во осминафиналето, во Лигата на шампионите. Баварците во двата натпревари...

Балкан нема претставник во осминафиналето на Лигата на Шампионите

0
Oфицијално заврши групната фаза на Лигата на шампионите во ракомет, а по четиринаесет кола Македонија нема свој претставник, бидејќи Никола Митревски и Порто...

ПСЖ без Мбапе и Меси, на првиот дуел со Баерн

0
Првиот осминафинален натпревар во Лигата на шампионите, против Баерн Минхен, ПСЖ ќе го игра без Килијан Мбапе и Лионел Меси. „Лекип“, тврди дека...