таг: стигна

Севилја со минимална предност против Вест Хем

0
Екипата на Севиља стигна до победата во првиот од двата планирани натпревари со екипата на Вест Хем,...

Барди и официјално во историјата на Леванте

0
Македонскиот репрезентативец Енис Барди стигна до својот 150-ти настап за Леванте и со тоа влезе во историјата...

Бублик го совлада Зверев и стигна до прва АТП титула

0
По четири порази во финалињата, Александар Бублик конечно стигна до првата титула во својата професионална кариера, и тоа против еден од најдобрите тенисери...

РК Металург суспендиран и од домашното првенство

0
Денес од ЕХФ стигна одлука на РК Металург да му се забрани во домашното првенство откако претходно беше суспендиран од учеството во европските...

Џеко му донесе триумф на Интер

0
Интер стигна до многу тешки три бода на домашен терен против Венеција, но најзаслужен за тоа е напаѓачот кој изминатово лето беше доведен...

Брејз Бенет стигна до својата деби победа во Светскиот куп

0
Американскиот алспки скијач Брејз Бенет стигна до својата деби победа во Светскиот куп откако славеше на спустот во италијанскиот ски-центар, Вал Гардена. Американскиот...

Ќерка на легенда на Формула 1 е „музата“ на Ферстапен (фото)

0
Макс Ферстапен ужива во моментите на слава откако стигна до првата титула светски првак, холандскиот возач синоќа одржа шампионска забава во Абу Даби,...

Кристијано Роналдо за победа на Јунајтед

0
Најпрво Манчестер Сити стигна до победа од пенал, потоа истото го сторија Ливерпул и Челси, за вечерва и Манчестер јунајтед да стигне до...

Реал Мадрид со пресврт до врвот на табелата во Шпанија

0
Шпанскиот фудбалски гигант Реал Мадрид стигна до десетата победа во Ла Лига откако славеше во дерби дуелот против Севилја со 2-1. Гостите...

Торини играше, Рома победи

0
Рома стигна до триумф со 1-0. Мхитарјан одлично го проигра Абрахам, а напаѓачот прецизно пласираше и ја смести топката во мрежата. Неколку...