таг: стигна

Првиот брод со хуманитарна помош стигна до брегот на Газа

0
Брод со очајно потребните залихи на храна денес стигна до брегот на Газа, изјавија очевидци, по три дена откако исплови од пристаништето Ларнака...

(ВИДЕО) Ураганот Отис стигна до мексиканскиот брег

0
Ураганот Отис стигна до брегот на Мексико, недалеку од познатото одморалиште...

Скршениот трофеј на Ферстапен се изработуваше 6 месеци!

0
Пилотот на Ред бул, Макс Ферстапен во неделата стигна до седмата последователна победа во Формула...

Сабаленка тргна со победа, украинката Костјук одби да се ракува

0
Шампионката од Австралија Опен, белорусинката Арина Сабаленка експресно стигна до второто коло на Ролан Гарос, победувајќи ја украинката Марта Костјук со 6:3/6:2 во...

Еден Азар повторно потфрли, иако доби шанса од Анчелоти

0
Реал Мадрид стигна до три бода во натпреварот против Гетафе, натпревар во кој Карло Анчелоти...

Нотингем Форест го “испрати” Саутемптон во Чампионшип

0
Нотингем Форест стигна до клучна 4:3 победа над Саутемптон, зголемувајќи си ги шансите да останат...

Макс Ферстапен, од 9 позиција до триумф во Мајами

0
Двократниот светски шампион, Макс Ферстапен стигна до маестрална победа на Мајами ГП трката, иако стартуваше...

Петтата лигашка победа едноподруго за тимот на Диего Симеоне

0
Атлетико Мадрид стигна до гостинска 1:2 победа кај Рајо Валјекано во малото мадридско дерби, за...

Барди: Ќе бидеме уште подобри против Украина

0
Енис Барди, смета дека нашиот национален тим сосема заслужено стигна до победа од 2:1 на...

Микаела Шифрин, со голема победа ја заврши сезоната

0
Американската скијачка „кралица“, Микаела Шифрин стигна до својата 88. победа во Светскиот куп, откако на...