таг: стигна

Академија ФМП лесно против МЗТ Скопје 2

0
Скопскиот тим на Академија ФМП стигна до четврата победа во низа откако на домашен терен славеше против МЗТ Скопје 2 со 84-74. ...

Милан не знае за пораз, падна и Рома

0
Италијанскиот фудбалски клуб Милан стигна до десетата победа во италијанското првенство откако славеше во дербито на 11. коло на гостувањето против Рома со...

Седумдневна диета со краставица

0
Стигна летото, а за многумина летните денови донесоа грижа за вишокот килограми и изгледот. Оваа диета е здрава и совршена за брзо и...

Гостивар го совлада Куманово за прв триумф во новата сезона

0
Кошаркарскиот тим на Гостивар стигна до убедлива победа над Куманово од 85-72 во 2. коло од кошаркарската лига на Македонија. Клучна во...

Елиф Елмас меѓу првите му честиташе на Пандев за јубилејот

0
Горан Пандев вечерва стигна до јубилеј од 100 гола во Серија А. Елиф Елмас мешу...

Агуеро се пожали по мечот: Не ми ја додаваат топката

0
Манчестер Сити лесно стигна до четвртфиналето од Лигата на шампионите. ...

Новак Ѓоковиќ го стигна рекордот на Роџер Федерер

0
Новак Ѓоковиќ стигна до рекордот на Роџер Федерер со 310 недели на врвот на АТП-листата. ...