таг: Пред

Собранието со 62 гласа „за“ го изгласа буџетот за 2021 година

0
Со 62 гласа ЗА Собранието пред полноќ го изгласа буџетот за 2021 година. Во собраниската сала не беа присутни пратениците...

Даниел Кајмакоски ја накити својата елка во Белград, погледнете како изгледа!

0
Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски пред повеќе од една година се пресели во соседна Србија. Тој отаму е активен...

Како Илон Маск направи милионери од своите обожаватели – ги нарекуваат...

0
Брендон Смит е Американец кој пред 3 години вложил само 10.000 долари од својата заштеда во акции на Тесла и вели дека...

ГАЛЕРИЈА | Македонија и Европа пред 100 години и сега: Погледнете...

0
Пред околу 100 години, познатиот германски фотограф Курт Хилшер објавил книга составена од фотографии од Југославија, а во изборот фотографии се вклучени...

Службенички во експозитури сведочеа за бројни наплати како донација од физички...

0
Согласно законот пред неколку години на сметка од физичко на правно лице во кеш можело да се уплатат повеќе уплатници од едно...

Дневен хороскоп за 15 декември: Не избрзувајте со донесување одлуки

0
Овен Пред вас е некој пресврт на работно поле. Може да очекувате генерално поволен ден. Ако вашата работа е поврзана со...