fbpx
26.8 C
Skopje
петок, август 6, 2021

таг: Пред

ФОТО: Двојник на Ван Перси на тренингот на Барселона

0
Каталонскиот тим пред неколку дена ги почна подготовките за новата сезона. Досега одиграа два пријателки меча, двата ги добија, против Гимнастик 4:0 и...

Порано се издвојувале половина милион евра за десетина пациенти да се...

0
До пред неколку години од фондовската каса се издвојувале околу половина милион евра за десетина пациенти, кои што годишно имале потреба да се...

Кристијано Роналдо пристигна во Торино

0
Јувентус започна со подготовки пред неколку дена, а сега во тимот се приклучи и Кристијано Роналдо. Португалецот имаше малку подолга пауза...

Д-р Гочевска: Вакцинираните со две дози од автобусите што се вратија...

0
Од патниците кои пред неколку дена се вратија со автобус во државава по летувањето во Грција, досега 20 има во изолација од кои...

Бурно во Ливерпул: Клоп загрижен, пред „клучната“ недела за „црвените“

0
Пред Ливерпул можеби е и клучна недела. Островските медиуми започнаа вести дека сè уште не е постигнат договор меѓуб Хендерсон и...

Олимпијада во Токио: Прв инфициран со ковид-19 и прво барање азил

0
На помалку од една недела пред почетокот на Олимписките игри во Токио, организаторите наидоа на голем проблем...

ВИДЕО: Петрокуб преку среќен гол изедначи пред паузата

0
Петрокуб пред паузата успеа преку среќен гол да изедначи за 1-1 против Силекс. Претходно, Силекс во 4. минута успеа да...

НАСТРАДА ЛОШО: Фотографии од претепаниот телохранител на „кралот“на Инстаграм – „Никогаш...

0
Пред четири дена на фамозниот грчки остров Миконос претепан беше Никос Аравантинос, личен телохранител на „кралот на Инстаграмот“, Дан Билзериан крвнички беше претепан...

Лукаку: „Роналдо е ѕвер, но за некои работи треба да ми...

0
Ромелу Лукаку, на пресконференцијата пред натпреварот се осврна на неколку работи кој би сакал да ги ,промени и да стане посилен играч. ...

Клуб од Примера се интересира за Дарко Веловски!

0
Велковски пред Еуро 2020 доби нов едногодишен договор од Риека. Дарко Велковски, еден од столбовите во одбраната на нашата...

Моментална Температура

Skopje
overcast clouds
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
41 %
0kmh
90 %
пет
33 °
саб
36 °
нед
40 °
пон
42 °
вто
36 °

Последни објави