таг: Пред

Бомбардерите веќе летаа, но сè уште овие две земји пукаат зборови...

0
Пред една година, светот беше на работ на војна, а сега двете сили повторно се гледаат едни кон други. ...

ВИДЕО: Македонија на Европско, златниот и историски гол на „Гранде“ Пандев!

0
Пред да ја започнеме 2021 година во која секако посакуваме сите уште многу спортски успеси, во продолжение ќе го одвоиме најдобриот спортски...

Сантош го оспорува рекордот на Меси, Пеле и натаму е најдобар!

0
Пред неколку дена, Лионел Меси го сруши рекордот на Пеле по бројот на постигнати голови за еден клуб. Аргентинецот постигна 644 голови...

Како Мурињо се подготуваше за Барселона, Роналдињо е фолирант, Меси игра...

0
Жозе Мурињо пред 15 години седеше на клупата на Челси и во осминафиналето од Лигата на шампионите играше против Барселона која на...

Приведен 50-годишен тетовец со над 1.100 парчиња пиротехника

0
Пред два дена беа запленети над 2.000 пиротехнички средства во Тетово, а приведени две лица. Минатата седмица беа запленети над 41 илјади вакви...

Проблеми за „граѓаните“, двајца фудбалери позитивни на корона

0
Манчестер сити пред божикното лудило ќе биде значително ослабен. Манчестер сити во најлудиот период во Премиер лигата кога за 10-тина...

ВИДЕО: Новиот тренинг центар на Лестер е фантастичен, ќе има 21...

0
Екипата на Лестер пред четири години приреди вистинско изненадување кога ја освои шампионската титула во Премиер лигата и оттогаш е во врвот...

ИНТЕРВЈУ Муамед Сејдини: Пандев е голем човек, ВАР бара огромни средства,...

0
Фудбалот е масовна игра, пред сѐ треба да имаш маса, па оттогаш го извлекуваш најдоброто и се класифицира – вели првиот човек на...

Пронајдено исчезнато 10-годишно девојче

0
Пред четири дена во полиција било пријавено од страна на родител исчезнување на 10-годишно девојче од Скопје.  Десетгодишната М.К....

Собранието со 62 гласа „за“ го изгласа буџетот за 2021 година

0
Со 62 гласа ЗА Собранието пред полноќ го изгласа буџетот за 2021 година. Во собраниската сала не беа присутни пратениците...