таг: Пред

Путин не е политичар, тој е гангстер

0
ЈУЛИЈА НАВАЛНАЈА / WASHINGTON POST На 16 февруари, еден месец пред закажаните „претседателски избори“ во Русија, мојот сопруг, Алексеј Навални,...

ЕK ја тужи Грција пред Судот на правдата на ЕУ затоа...

0
Европската комисија денеска соопшти дека ќе ја тужи Грција пред највисокиот суд на ЕУ поради тоа што не ги ревидирала плановите за справување...

 Хаити во хаос, хуманитарна катастрофа ескалира

0
Хаити е пред востание што не е забележано со децении. Додека политичарите ширум регионот се обидуваат да изнајдат дипломатско решение за политичката криза...

Казуја: Кршењето на меѓународните правила во Украина не смее да се...

0
„Пред две години, Русија ја започна својата брутална агресија против Украина. И јас силно ја осудувам Русија за продолжување на агресијата и непријателствата....

Макрон: На ​​Европа и треба стратешко будење поради Русија

0
Францускиот претседател Емануел Макрон пред денешната посета на Прага апелираше дека на Европа и е потребно стратешко будење бидејќи „Русија игра со времето“...

Агелер: Западот не и го сврте грбот на Украина, туку се...

0
Светот пред две годиниу гледаше со загриженост и искреност и со невереување како во зимата 2021-22 година Путин собираше војска по границата на...

Криволапов: Мораме да ги пренесеме овие чувства до сите луѓе на...

0
Пред почетокот на голема конференција под наслов „Украина – две години хероизам“ в понеделник, 26 февруари, во Музејот на македонската борба за...

Близначињата Марија и Василиј родени со 900 и 940 грама си...

0
Пред неколку дена предвремено родените бебиња – близначињата Марија и Василиј си заминаа дома како здрави бебиња, информираат од скопска Клиника за гинекологија...

Илон Маск привремено ја суспендираше Твитер сметката на вдовицата на Навални...

0
Платформата на социјалните мрежи Х, поранешен Твитер, пред компанијата да ја преземе контроверзниот бизнисмен Илон Маск, денес привремено ја суспендираше сметката на Јулија...

Демонстрации во европските метрополи по информацијата за смртта на Навални

0
Стотици луѓе се собраа пред руската амбасада во Берлин по веста за смртта на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални. „Путин, убиец!“ извикуваше...