таг: Пред

Унгарскиот лидер на екстремната десница повика на заземање на украинската област...

0
Русија уште пред целосната воена инвазија, ја предложи идејата за „поделена Украина“ меѓу Русија и Западот. Рускиот претседател Владимир Путин и другите...

Нов случај на голема кашлица: Во Козле хоспитализирано две ипол месечно...

0
На клиниката во Козле пред пет дена потврден уште еден, четврти случај годинава, на голема кашлица. Станува збор за две ипол месечно...

Контроверзите околу падот на рускиот Ил – 76 продолжуваат: ФСБ не...

0
Kонфузијата предизвикана пред се од недостатокот на цврсти докази од руската страна, како и од лавината обвинувања и контраобвинувања од двете страни околу...

ОН: Од почетокот на војната во Газа под „неверојатни услови“ се...

0
Обединетите нации денеска соопштија дека од избувнувањето на војната, пред повеќе од три месеци, во Газа под „неверојатни услови“ зе родени илјадници бебиња....

Зеленски: Резултатите од Советот Украина – НАТО ја покажуваат ефективноста на...

0
За периодот пред членството во НАТО, Украина треба да добие безбедносни гаранции, кои не можат да го заменат или сменат членството на Украина...

Де Кро: ЕУ мора да се реформира за да биде подготвена...

0
Пред да станеме поголеми, ќе мора да станеме подобри, па затоа ЕУ ќе мора да се реформира пред да биде подготвена за проширување...

Кое е симболичното значење на коледарскиот оган?

0
реклама Традиционално вечерта пред Бадник, верниците во сите населени места палат бадникарски дрва. ...

Украинските сили успешно собориле 87 руски дронови на новогодишната ноќ

0
Русија лансираше 90 дронови неколку часа пред Нова година, соопштија украинските воздухопловни сили. Во објава на Телеграм, се вели дека вкупно 87...

Акушерка на ГАК е суспендирана, откако ненамерно му отсекла дел од...

0
Новороденче пред 10 дена останало без дел од прст на скопската Клиника за гинекологија и акушерство ГАК, откако акушерка ненамерно му нанела повреда,...

Трагедија на ГАК: Пред четири месеци почина бебе, два месеца умре...

0
Бебе починало пред четири месеци на скопската Клиника за гинекологија, а мајка му два месеца подоцна. Од Министерството за здравство за случајот...