fbpx

таг: повеќе

Кина објави нови слики од Марс

0
По повеќе од една година на површината на Марс, кинеската сонда „Тjанвен-1“ направи снимки кои ја покриваат целата „Црвена Планета“, објави државната Кинеска...

Зоо Скопје бара имиња за трите женски лавчиња

0
По повеќе од 20 години, во март годинава во скопската Зоолошка градина се родија три лавчиња. Лавчињата одлично напредуваат под будното око на...

Ликовна колонија во Вевчани – безвременската убавина на градот инспирација за...

0
Повеќе од 20 афирмирани сликари од земјава и странство учествуваат на 11. Меѓународна ликовна колонија „Вевчански видувања“ што од 25 јуни до 10...

Дали го исклучувате бојлерот или е постојано вклучен? – Еве како...

0
Како да заштедам повеќе – ако мојот бојлер е вклучен 24 часа или ако го вклучам само додека е евтина тарифата, ова е...

Крај на епската битка, железарата АЗОВСТАЛ падна во руски раце

0
Повеќе од 260 украински војници, од кои многумина ранети, се евакуирани од фабриката за челик Азовстал во пристанишниот град Мариупол. Со...

Над 260 украински војници евакуирани од челичарницата во Мариупол

0
Повеќе од 260 украински војници вчера беа евакуирани од Азовстал, челичарницата во југоисточниот украински пристанишен...

УНХЦР: 6 милиони украински бегалци од руската инвазија досега

0
Агенцијата на ОН за бегалци (УНХЦР) соопшти дека повеќе од 6 милиони бегалци ја напуштиле...

„Ајподот“ заминува во историјата – повеќе нема да се произведува

0
„Епл“ објави дека повеќе нема да го произведува и продава својот музички плеер „Ајпод тач“ – уред што значеше своевидна „револуција“ во слушањето...

Украинскиот извоз на жито е прeполовен

0
Украинскиот извоз на жито овој месец падна за повеќе од половина поради стравувањата дека руската...

Медведев: САД, преку Киев, води војна со Русија

0
Повеќе цивили, меѓу кои и деца, загинале откако хуманитарниот конвој со кој се евакуирале бил мета на напади, информираа украинските власти....