fbpx
4 C
Skopje
среда, март 3, 2021

таг: повеќе

Над 15 загинати: Тешка сообраќајна несреќа на границата меѓу Мексико и...

0
Повеќе од 15 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа на автопат во близина на американско-мексиканската граница во Калифорнија. Судирот се случил...

Управниот суд сѐ уште не реши кој ќе управува со топловодната...

0
Повеќе од две години градоначалникот на Скопје Петре Шилегов не отстапува од иницијативата, дистрибутивната мрежа за топлинска енергија да биде во сопственост на...

Илон Маск загуби 15 милијарди долари

0
Илон Маск повеќе не е најбогат човек на светот по неодамнешниот пад на цената на акциите на компанијата „Тесла“ која е главен извор...

Загрижувачка статистика во светот: Бројот на починати од коронавирус е поголем...

0
Повеќе од 2,5 милиони луѓе во светот починале од коронавирус од почетокот на епидемијата во декември 2019 година, покажува најновиот биланс што го...

ФОТО: Запленета најголема количина кокаин досега во Европа- ова е и...

0
Германските цариници откриле повеќе од 16 метрички тони кокаин во контејнери кои пристигнале во Хамбург од Парагвај, соопштија денеска германските власти. Според...

Илон Маск загуби 15 милијарди долари

0
Илон Маск повеќе не е најбогат човек на светот по неодамнешниот пад на цената на акциите на компанијата „Тесла“ која е главен извор...

Израел вакцинираше над 70 проценти од населението со прва доза

0
Повеќе од 70 проценти од луѓето постари од 16 години во Израел ја примија својата прва доза вакцина против ковид-19, изјави денеска министерот...

Психолог сугерира едноставни начини за подобра концентрација

0
Сè повеќе луѓе страдаат од намалена концентрација која дополнително им го влошува секојдневниот живот. Психологот д-р Ник Перхам од Универзитетот „Cardiff Metropolitan“...

Ковид-19 може да предизвика и дијабетес, но лекарите не можат да...

0
Како што сè повеќе луѓе се разболуваат, лекарите и научниците гледаат малку појасна слика за долгорочните последици врз пациентот. Со...

СЗО: 130 држави немаaт добиено ниту една вакцина против ковид-19

0
Од досега испорачаните 128 милиони вакцини низ светот, повеќе од три четвртини вакцинирани има само во десет...

Моментална Температура

Skopje
clear sky
4 ° C
4 °
4 °
70 %
2.6kmh
0 %
сре
14 °
чет
16 °
пет
15 °
саб
9 °
нед
2 °

Последни објави