таг: повеќе

(ВИДЕО) Пукање во САД: Дваесетина убиени, над 50 ранети

0
Десетици луѓе загинаа, а повеќе се ранети во престрелка во градот Левистон, во американската сојузна држава Мејн. Полициската управа во...

Тешка ситуација во Газа, болниците се на работ на колапс

0
Сѐ повеќе се намалуваат залихите на вода, храна и лекови во Газа. Болниците се на работ на колапс. Се очекува тие...

Продолжуваат борбите меѓу Хамас и Израел, досега убиени повеќе од 1...

0
Повеќе од илјада луѓе досега се убиени во борбите меѓу Хамас и Израел кои траат и утрово, речиси 48 часа откако...

3 хороскопски знаци ќе „пливаат“ во пари во 2024 година! Откријте...

0
реклама Остануваат уште нешто повеќе од два месеци до Новата 2024 година, а астролозите веќе најавуваат...

Повеќе од 1.000 починати! Бангладеш се соочува со најсилната епидемија на...

0
Повеќе од 1 000 луѓе починале од треската денга во најлошата...

По 13 години, во новиот блок од Психијатриската болница Скопје ќе...

0
По повеќе од една деценија завршен е еден од најважните проекти во здравството во нашата земја, истакна министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити...

После 13 години, во новиот блок од Психијатриската болница Скопје ќе...

0
По повеќе од една деценија завршен е еден од најважните проекти во здравството во нашата земја, истакна министерот за здравство, д-р Фатмир Меџити...

Повеќе од 50 загинати во бомбашки напад во Пакистан

0
Најмалку 52 лица загинале, а повеќе од 50 биле повредени во...

Најмалку 100 загинати во пожар на свадба во Ирак

0
Најмалку 100 луѓе загинале, а повеќе од 150 биле повредени во...

Повеќе од 43 илјади раселени по поплавите во Либија

0
Повеќе од 43 000 луѓе се раселени по поплавите во Либија,...