таг: победа

Милевски: Фудбалерите одиграа како што се договоривме, против Германија нема што...

0
Фудбалската репрезентација на Македонија забележа убедлива победа над Лихтенштајн (0-4) во рамки на квалификациите за Светското првенство. По натпреварот, селекторот Благоја Милевски, кој...

Почина најуспешниот претседател на ФК Победа – легендарниот Ацуле

0
Легендарниот прв човек на Победа беше поврзан со сите успеси на клубот, омилен меѓу фудбалерите и навивачите и Прилеп и Македонија...

ВИДЕО: Интер со лекција за Удинезе и прослава со стил за...

0
Интер со убедлива победа од 5-1 над Удинезе ја комплетираше шампионската сезона. Ешли Јанг во 8. минута донесе водство за „нероаѕурите“, а до...

Рама прогласи победа и најави прослава

0
Лидерот на албанската Социјалистичка партија Еди Рама денеска прогласи победа парламентарните избори кои се оддржаа во неделата...

Трагедија-На 46-годишна возраст почина поранешен голман на репрезентацијата на Македонија

0
Некогашниот голман на Победа, Слога Југоманган, Беласица и Вардар  Гоце Груевски почина на само 46 години. Тој...

Ангеловски со емотивна порака до фудбалерите: Сите ве сакам, вие сте...

0
Неколку дена по историската победа против Германија во Дуизбург од 2:1, конечно се огласи селекторот Игор Ангеловски...

ВИДЕО: Скандалозна одлука на судиите, очигледен гол не е признаен на...

0
Португалија остана без победа на гостувањето кај Србија. Мечот заврши 2:2, а главни виновници се судиите. Не...

Радувај се Македонијо, Исланд решен! Чекориме кон баражот за СП 2021!

0
Со вечерашната победа на македонската женска ракометна репрезентација против Исланд (24-17) зачекоривме кон баражот за светскиот ракометен...

Египет ја совлада Русија

0
Голема, убедлива победа на Египет против Русија во првиот меч на овие две селекции во главната фаза во квалификациите во групата 4. Домаќинот...

ВИДЕО: Нова херојска партија на српските ракометари против Франција!

0
После сензационалната победа (27:24) над Франција во првото коло од квалификациите за пласман на Европското првенство, денеска по вторпат Србите се непоразени...