fbpx
9 C
Skopje
петок, април 16, 2021

таг: победа

Трагедија-На 46-годишна возраст почина поранешен голман на репрезентацијата на Македонија

0
Некогашниот голман на Победа, Слога Југоманган, Беласица и Вардар  Гоце Груевски почина на само 46 години. Тој...

Ангеловски со емотивна порака до фудбалерите: Сите ве сакам, вие сте...

0
Неколку дена по историската победа против Германија во Дуизбург од 2:1, конечно се огласи селекторот Игор Ангеловски...

ВИДЕО: Скандалозна одлука на судиите, очигледен гол не е признаен на...

0
Португалија остана без победа на гостувањето кај Србија. Мечот заврши 2:2, а главни виновници се судиите. Не...

Радувај се Македонијо, Исланд решен! Чекориме кон баражот за СП 2021!

0
Со вечерашната победа на македонската женска ракометна репрезентација против Исланд (24-17) зачекоривме кон баражот за светскиот ракометен...

Египет ја совлада Русија

0
Голема, убедлива победа на Египет против Русија во првиот меч на овие две селекции во главната фаза во квалификациите во групата 4. Домаќинот...

ВИДЕО: Нова херојска партија на српските ракометари против Франција!

0
После сензационалната победа (27:24) над Франција во првото коло од квалификациите за пласман на Европското првенство, денеска по вторпат Србите се непоразени...

ВИДЕО: Барса е незапирлива кога блескаат Меси и Гризман!

0
Барселона ја запиша 10 победа (трета по ред) во шпанската „Ла Лига“, вечерва на гостински терен со убедливи 0:4 славеше против Гранада....

Прв афро-американски сенатор во Џорџија: Демократот Рафаел Ворнок прогласи победа над...

0
Демократот Рафаел Ворнок прогласи победа над својата републиканска противкандидатка Кели Лефлер во трката за едно од двете места во Сенатот...

ВИДЕО: Милан не знае за пораз сезонава во Серија А!

0
Милан дојде и до 11 победа во најсилното италијанско првенство и останува и натаму единствениот клуб без пораз. „Росонерите“ денеска...

ВИДЕО: Како Ленард беше „нокаутиран“ од Ибака, заврши со крв на...

0
Клиперс запишаа втора победа во вториот меч во НБА беа подобри од Денвер со121-108, натпреварот меч ќе биде запаметен по нокаутот на Каваи...

Моментална Температура

Skopje
drizzle
9 ° C
9 °
9 °
66 %
3.6kmh
75 %
пет
8 °
саб
9 °
нед
14 °
пон
13 °
вто
15 °

Последни објави