таг: победа

Гостивар го совлада Куманово за прв триумф во новата сезона

0
Кошаркарскиот тим на Гостивар стигна до убедлива победа над Куманово од 85-72 во 2. коло од кошаркарската лига на Македонија. Клучна во...

Германија се мачеше со Романија, Исланд и Ерменија одиграа нерешено

0
Фудбалската селекција на Германија забележа нова победа во мундијалските квалификации, откако потешко од очекуваното, со пресврт од 2-1 (0-1) славеше над Романија ...

Милевски: Фудбалерите одиграа како што се договоривме, против Германија нема што...

0
Фудбалската репрезентација на Македонија забележа убедлива победа над Лихтенштајн (0-4) во рамки на квалификациите за Светското првенство. По натпреварот, селекторот Благоја Милевски, кој...

Почина најуспешниот претседател на ФК Победа – легендарниот Ацуле

0
Легендарниот прв човек на Победа беше поврзан со сите успеси на клубот, омилен меѓу фудбалерите и навивачите и Прилеп и Македонија...

ВИДЕО: Интер со лекција за Удинезе и прослава со стил за...

0
Интер со убедлива победа од 5-1 над Удинезе ја комплетираше шампионската сезона. Ешли Јанг во 8. минута донесе водство за „нероаѕурите“, а до...

Рама прогласи победа и најави прослава

0
Лидерот на албанската Социјалистичка партија Еди Рама денеска прогласи победа парламентарните избори кои се оддржаа во неделата...

Трагедија-На 46-годишна возраст почина поранешен голман на репрезентацијата на Македонија

0
Некогашниот голман на Победа, Слога Југоманган, Беласица и Вардар  Гоце Груевски почина на само 46 години. Тој...

Ангеловски со емотивна порака до фудбалерите: Сите ве сакам, вие сте...

0
Неколку дена по историската победа против Германија во Дуизбург од 2:1, конечно се огласи селекторот Игор Ангеловски...

ВИДЕО: Скандалозна одлука на судиите, очигледен гол не е признаен на...

0
Португалија остана без победа на гостувањето кај Србија. Мечот заврши 2:2, а главни виновници се судиите. Не...

Радувај се Македонијо, Исланд решен! Чекориме кон баражот за СП 2021!

0
Со вечерашната победа на македонската женска ракометна репрезентација против Исланд (24-17) зачекоривме кон баражот за светскиот ракометен...