таг: Ненад

Ненад Димитријевиќ е подготвен да го напушти тимот на Валенсија

0
Репрезентативецот на Македонија, Ненад Димитријевиќ е подготвен да го напушти тимот на Валенсија, додека шпанските медиуми пренесуваат...

Д-р Лазаров: Со „бустање до бесвест“ не може да се надмине...

0
Доктор Ненад Лазаров, преку објава на својот фејсбук профил, предупредува дека ова не е крајот на ковид-пандемијата. Данска ги симнува...

Нема термини за ехо и мамографии: Министерот за здравство наместо со...

0
Докторот ненад Лазаров објави фотографија од системот „Мој термин“ каде се гледа дека нема слободни термини за правење мамографија во скопските болници. Тој...

ИОК ја критикуваше идејата Светското првенство да се одржува на секои...

0
Претседателот на Обединетото светско борење (UWW), Ненад Лаловиќ, кој ги претставува летните спортови во Извршниот комитет на Меѓународниот олимписки комитет, ја коментираше идејата...

Лазаров: Знам дека имаат ковид, ама си одат по ресторани, на...

0
Докторот Ненад Лазаров посочува дека пациенти кои прават брзи тестови поради симптоми на коронавирус, не се изолираат од околината, туку одат по ресторани...

Д-р Лазаров: Наместо во изолација, болни од ковид-19 одат на концерти

0
Докторот по општа медицина, Ненад Лазаров смета дека не сите заразени лица се во изолација. Тој посочува и примери каде лица наместо да...

Вчера на ковид пациент му закажуваат крвна анализа за 22 октомври!...

0
Д-р Ненад Лазаров денеска изнесува информации за тоа како функционира нашиот здравствен систем во кој „состојбата е под контрола“: „Вчера...

Лазаров: Мора строго да ги чуваме границите, не ни треба индискиот...

0
Доктор Ненад Лазаров преку Фејсбук упати апел до надлежните дека мора строго да се чуваат границите со цел да не дојде до појава...

ВИДЕО: Македонецот блескаше, а легендарнот Пау Гасол само гледаше

0
Македонскиот кошаркар Ненад Димитриевиќ одигра уште една добра партија во дресот на Хувентуд. Неговиот тим доживеа пораз од Барселона во четвртфиналната серија во...

Д-р Лазаров: Не ставајте хируршка маска под N95/KN95, ниту сте вие...

0
Д-р Ненад Лазаров објаснува како правилно да се носи двојна маска, доколку веќе сте се одлучиле да носите две една врз друга. ...