таг: напади

Браун: Израелските напади врз Либан можат да го прошират конфликтот на...

0
Израелските напади во Либан може да го зголемат ризикот од создавање поширок конфликт, во кој ќе бидат вовлечени Иран и милитантните групи кои...

Руските агресори го нападна регионот Запорижја со беспилотни летала, авиони и...

0
Руските агресори извршија 303 напади врз осум населени места во југоисточниот украински регион Запорижја во понеделникот, 27 мај, објави Иван Федоров, шеф на...

Јеменските Хути извршија напади врз два американски разурнувачи и три други...

0
Јеменското движење Хути денеска соопшти дека извршило напади врз два американски разурнувачи и три брода во Црвеното Море и Индискиот Океан. Портпаролот...

Руските налудничави ракетни напади врз цивилни цели следуваат откако Украинците тргнаа...

0
Ескалацијата на руските налудничави ракетни напади врз цивилни цели што секојдневно се мета на рускиот агресор, резултираа со  денешниот ракетен напад чија цел...

Евакуација на последната болница која работи во северниот дел на Газа

0
Откако израелската армија изврши напади во близина, започна евакуацијата на пациентите и медицинскиот персонал од „Кемал Адван“, последната болница во функција на северот...

Според британското разузнавање, Русија не постигна значителен успех со офанзивата во...

0
Во април 2024 година, руските напади се интензивираа во источна Украина, зголемувајќи се за 17% од март 2024 година. Од нив, повеќе од...

Извештај за војната во Украина: 131 борбен напади, одбиени 55 руски...

0
Во последните 24 часа, украинските сили се вклучија во 131 борбени напади  долж линијата на фронтот, при што руските сили извршија ракетен напад,...

Најмалку 22 лица загинаа во израелските напади врз Рафа

0
Најмалку 22 лица загинаа во израелските напади во текот на ноќта врз градот Рафа во јужниот дел на Газа, соопштија палестинските здравствени власти....

САД нема да учествуваат во каква било израелска одмазда против Иран,...

0
Соединетите држави нема да учествуваат во какви било одмазднички напади против Иран, изјавија претставници на администрацијата на Бајден, откако САД му помогнаа на...

(ВИДЕО) Рускиот ракетен терор продолжува: Регионот Одеса нападнат со балистичка ракета...

0
Непријателот продолжува со целни ракетни напади на југот на Украина, повторно напаѓајќи го регионот Одеса, соопшти Оперативната команда Југ на Телеграм, пренесува Укринформ....