таг: напади

Нов бран руски воздушни напади врз Украина

0
Русија започна уште еден бран воздушни напади врз Украина во текот на ноќта,...

Нова серија руски напади низ Украина

0
Русија започна нова серија напади со беспилотни летала врз украинските градови, вклучувајќи го...

Битката за Бахмут продолжува, ЕУ и САД ветија муниција за Украина

0
Украинските сили ги одбија новите руски напади врз Бахмут, соопшти Киев на 20...

Борбата за Бахмут продолжува, Зеленски обвини за тероризирање на цивили

0
Украинските бранители го одбија новиот бран руски напади во Бахмут, во кој повеќемесечната...

Нов бран напади врз Бахмут

0
Русија започна нов бран напади во Бахмут во изминатите 24 часа, соопшти украинската...

Нов бран руски ракетни напади врз Украина, погодена критична инфраструктура во...

0
Руската војска во текот на ноќта извршила ракетни и напади со беспилотни летала во повеќе...

Русите ги гранатираа Харков и Запорожје

0
Руските сили во текот на ноќта извршија серија напади врз Харков, вториот по големина град...

Жестоки напади со дронови на Киев

0
Русија е насочена кон критичната инфраструктура на Украина во серија напади со беспилотни летала врз...

Украинските градови Бахмут и Авдијивка под непрекинато руско гранатирање

0
Руските трупи го засилија темпото на нивните немилосрдни напади врз Бахмут и Авдијевка во регионот...

Уништена енергетската инфраструктура во Одеса, украинските сили возвратија во Мелитопол

0
Јужна Украина и ноќеска беше погодена од напади од Русија, која лансираше беспилотни летала во Одеса, додека украинските сили возвратија во...