таг: напади

САД нема да учествуваат во каква било израелска одмазда против Иран,...

0
Соединетите држави нема да учествуваат во какви било одмазднички напади против Иран, изјавија претставници на администрацијата на Бајден, откако САД му помогнаа на...

(ВИДЕО) Рускиот ракетен терор продолжува: Регионот Одеса нападнат со балистичка ракета...

0
Непријателот продолжува со целни ракетни напади на југот на Украина, повторно напаѓајќи го регионот Одеса, соопшти Оперативната команда Југ на Телеграм, пренесува Укринформ....

Харкив беше цел на смртоносен руски напад

0
Русија изврши напади со дронови и ракети врз вториот по големина украински град Харкив, при што загинаа шест, а беа повредени 11 лица,...

Техеран предупредува на можни одмазнички мерки по нападот врз иранската Амбасада...

0
Иран предупреди на можни „реципрочни мерки“ по израелските напади врз иранската амбасада во Дамаск, во кои најмалку пет припадници на Иранската револуционерна гарда,...

Израел ги засили воздушните напади во Сирија

0
Израел во петокот изврши најсмртоносни напади во последните неколку месеци врз северната сириска провинција Алепо во коишто бил убиен висок командант на Хезболах...

Во израелските напади врз Газа во изминатото деноноќие загинаа уште 65...

0
-Најмалку 65 лица загинаа, а 92 се повредени во израелските напади во последните 24 часа“, соопшти денес Министерството за здравство во Газа, пренесува...

Во израелските напади на Газа досега се убиени 30.534 Палестинци, можен...

0
Досега се убиени 30.534 Палестинци во израелските напади на Појасот Газа, од кои 124 само во последните 24 часа, додека светските медиуми објавуваат...

Русија лансираше 45 дронови кон Кијив и југот на Украина, соборени...

0
Во текот на ноќта, Русија изврши напади со беспилотни летала врз Кијив и јужна Украина, објави денеска Укринформ. Украинските воздухопловни сили...

САД извршија серија одмазднички напади врз милитанти во Ирак и Сирија

0
САД извршија вчера воздушни напади во Ирак и Сирија врз повеќе од 85 цели поврзани со Иранската револуционерна гарда (ИРГЦ) и проиранските милиции,...

САД започнаа нови напади во Јемен, Британија му се закани на...

0
САД извршија нови напади врз цели на Хутите во Јемен, еден ден откако првиот удар предизвика масовни протести во главниот град на Јемен....