таг: МЗТ

МЗТ Скопје во дербито на колото подобар од Еуро Никел

0
МЗТ Скопје ја продолжи одличната серија на победи вечерва со 81:67 во македонскиот кошарарски шампионат со совлада Еуро Никел. Актуелниот првак на...

МЗТ Скопје има нов генерален директор

0
Актуелниот македонски кошаркарски шампион МЗТ Скопје, денеска го промовираше Филип Ѓоревски како нов генерален извршен директор. Ѓоревски кој е поранешен играч на...

МЗТ Скопје рутинирано против Кожув

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје во меч од 13. коло од Првата лига убедливо го совладаа Кожув  со 86-71, што беше десетти триумф...

Прогласени најдобрите во македонската кошарка за 2021 година

0
Плејмејкерот на романскиот клуб Плоешти, односно претходно на МЗТ Скопје, Андреј Магдевски ја доби наградата за најдобар кошаркар, тој во трката за ова...

МЗТ Скопје со нова победа во АБА 2 лигата

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје турнирот во Сараево го завршија со максимален ефект, победен е и Ловќен (100:81), за второ место на табелата...

Перо Блажевски не е веќе тренер на МЗТ Скопје 2

0
Перо Блажевски повеќе не е тренер на МЗТ Скопје 2. Тимот кој минатата година блескаше и успеа да избори опстанок во „елитата“ ....

МЗТ Скопје има нов извршен директор

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје има нов извршен директор, во името на клупската легенда Филип Ѓоревски, кој доаѓа на местото на Тони Грнчаров....

МЗТ Скопје подобар од Гостивар, Кожув влегува во серија

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје продолжуваат да редат победи во домашното првенство, откако вечерва, далеку потешко од очекувањата, го совладаа тимот на Гостивар (78-75),...

МЗТ Скопје рутинирано против новиот прволигаш

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје оствари убедлива победа над новиот прволигаш Ангели ос 77:117, одржувајќи чекор зад актуелниот лидер Пелистер во македонскиот кошаркарски...

МЗТ Скопје со нов триумф во АБА-2

0
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје со „два од два“ го заврши вториот балон во АБА-2 лигата откако славеше над хрватски Осијек 73-83. ...