таг: МЗТ

Синот на легендарниот Петар Наумоски ќе игра за МЗТ Скопје

0
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром продолжува со напорите да ги има во своите редови најталентираните македонски кошаркари во моментов, поради што денеска...

Кошаркарите на МЗТ Скопје не се ни испотија против Црн Дрим

0
Екипата на МЗТ Скопје славеше со убедливи 104:67 над Црн Дрим во 10. коло од првата лига. „Металците“ уште во првата четвртина...