таг: МЗТ

МЗТ Скопје со американско дуо на бековските позици

0
Македонскиот шампион МЗТ Скопје промовира уште двајца странци, кои според нивните пишувања ќе бидат последни за новата сезона. Се работи за американско дуо...

Жестока за Драган Николиќ, за инцидентот против Кожув

0
Тренерот на МЗТ Скопје, Драган Николиќ, доби жестока казна за инцидентот што го предизвика во...

МЗТ испадна од АБА лигата, Борац го победи Будуќност на гости

0
Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром испадна од АБА лигата. Ова откако Борац Чачак направи сензација...

Првиот тренер на МЗТ, позитивен на коронавирусот

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром, утринава тргнаа на пат кон Сплит, каде што утре од...

Тимот од „Јане Сандански“ го освои 11 трофеј во Купот

0
Кошаркарите на МЗТ го освоија трофејот во Купот на Македонија. Во финалето МЗТ го победи Феникс со...

МЗТ Скопје по петти пат го освои пехарот во Суперкупот

0
МЗТ Скопје сезоната ја почна со трофеј, откако во Суперкуп „Драган Василов-Цевка“ надмоќно го совладаа ТФТ (100-82)...

МЗТ Скопје пропушти победа во дуелот со Сутјеска

0
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје доживеа пораз од Сутјеска во рамките на АБА2 лигата од 55:56, во натпревар кој беше одбележан со многу...

ТФТ подобар од МЗТ Скопје Уни Банка

0
Скопски ТФТ победи кај МЗТ Скопје Уни Банка во Аеродром со 66-79 и остана во борба за едно од местата кои водат во...

Трилерот во Куманово за МЗТ Скопје Аеродром

0
Кошаркарските тимови на Куманово и МЗТ Скопје дадоа одличен вовед на 15.коло во Првата кошаркарска лига каде одиграа од првата минута крајно изедначен...

МЗТ Скопје сака да го организира завршниот турнир во АБА-2 лигата

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје сезонава игра одлично во АБА2 лигата и по седум одиграни кола е на второто место со учинок од...