таг: МЗТ

МЗТ Скопје Аеродром парично казнет, двегодишна суспензија за директорот

0
Кошаркарскиот клуб МЗТ Скопје Аеродром жестоко реагираше попладнево, оценувајќи ја без преседан одлуката на Дисциплинската комисија (ДК) на Кошаркарската федерација (КФСМ), која поради...

МЗТ Скопје рутинирано против Куманово, Феникс посреќен во мечот со Ангели

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје рутинирано дојдоа до бодовите во пресметката на домашен терен со Куманово со 86-71, што за аеродромци беше трет...

МЗТ Скопје пак подобар од Еуро Никел

0
Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром, вечерва во Кавадарци го победи Еуро Никел со 75:69 во дербито на третото коло од кошаркарското...

Победнички старт на МЗТ Скопје Аеродром во АБА 2 лигата

0
Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром со победа ја отвори новата сезона во регионалната АБА 2 лига, откако триумфираше вечерва во воведното коло...

МЗТ не го дава Аеродром и ја доби првата битка од...

0
Екипата на МЗТ Скопје славеше над Еуро Никел (83-81) во првиот меч од финалната серија во македонската Прва лига која се игра до...

Во втора лига и кошаркарскиот тим на Вардар

0
Вториот тим на МЗТ Скопје, односно јуниорите МЗТ Скопје УНИ Банка и официјално остануваат во Првата кошаркарска лига. Ова доаѓа откако Арбитражната комисија...

МЗТ Скопје го „преслуша“ вечниот ривал Работнички и стигна до 10-та...

0
Кошаркарите на МЗТ Скопје триумфираа во кошаркарскиот Куп на Македонија кој од годинава го носи името на легендарниот Благоја Георгиевски – Буштур. За...

Коронавирусот и повредите го „преполовија“ МЗТ Скопје, во битката за плејофот...

0
Екипата на МЗТ Скопје Аеродром ќе биде драстично ослабена на претстојниот „балон“ од АБА2-лигата на Златибор, со...

ВИДЕО: Срамно е судиите да се користат за приватна војна против...

0
Во четвртокот МЗТ Скопје Аеродром славеше против ТФТ со 91:78 во заостанат натпревар од четвртото коло во Првата македонска лига. ...

Тренерот на МЗТ после победата над Хелиос во АБА лигата: Правевме...

0
Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Ѓорѓи Кочов упати критики на адреса на своите кошаркари, и покрај триумфот над екипата на Хелиос од 70:69...