таг: италијански

Берлускони повторно хоспитализиран, трпи последици од коронавирусот

0
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони денеска повторно е хоспитализиран поради последици од коронавирусот, и тоа десет дена откако беше отпуштен од болница. ...

Три рецепти од Рената Трајчевска: Брависима!

0
Рената Трајчевска е експертка по италијански јазик, дописничка е на италијанската државна агенција АНЅА, за која работи веќе 20 години, и судски...

Голманот на Милан може во Јувентус, Мино Рајола се сретнал со...

0
Актуелниот италијански фудбалски шампион Јувентус покажува интерес за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, објави „Ла Газета дело...

Буфон беше суспендиран од бизарна причина и го пропушта дербито

0
Искусниот италијански голман iЏанлуиџи Буфон доби суспензија, но и парична казна од 5.000 евра. Причината...

Буфон го напушта Јувентус, но не планира пензија, се враќа во...

0
Угледниот италијански весник „Газета дело Спорт“ објави дека Џанлуиџи Буфон објави вест дека по завршувањето на сезоната...

Капело веќе го прогласи новиот шампион на Италија

0
Познатиот италијански тренер Фабио Капело смета дека Интер е новиот шампион на Италија. По победата над...

Јувентус за шест месеци загуби над 100 милиони евра!

0
Актуелниот италијански шампион Јувентус тоне во долгови. Како што пишуваат италијанските медиуми за шест месеци „Старата дама“...

Сезоната не е ни близу до завршена, а Милан веќе договори...

0
Искусниот италијански голман Антонио Миранте најверојатно ќе ја напушти Рома на крајот од оваа сезона. ...

Поранешна ѕвезда на Реал Мадрид се здебелила 14 килограми поради спонзорот

0
Еден од најконтроверзните италијански фудбалери раскажа како се здебелил 14 килограми додека го носеше дресот на „кралскиот“ клуб. Антонио Касано...

Романо Проди: Итно нова влада во Италија!

0
Поранешниот италијански премиер Романо Проди, кој ја воведе Италија во еврозоната, рече дека „Европа се плаши од...