таг: италијански

Трет фудбалер на Јувентус позитивен на коронавирус

0
Актуелниот италијански фудбалски првак Јувентус соопшти вечерва дека холандскиот дефанзивец Матис Де Лихт е заразен со коронавирус. Тој е третиот фудбалер позитивен...

Спортскиот директор на Рома, Морган де Сантис опериран по сообраќајна несреќа

0
Поранешниот италијански репрезенттаивен голман и актуелен спортски директор на калчолигашот Рома, Морган де Сантис, е пренесен синоќа во болница во Рим, со повреди...

Интер по 25 години го менува „Пирели“ со азиски спонзор на...

0
Еден од најтрофејните италијански фудбалски клубови Интер наскоро може да добие нов спонзор, откако веќе 25 години на своите дресови го носи логото...

Аталанта најдобра екипа во Серија А во изборот на „Газета дело...

0
Реномираниот италијански спортски весник „Газето дело Спорт“ ја избра Аталанта за најдобра екипа во Серија А за 2020 година. Тимот од Бергамо...