fbpx

таг: италијански

Поранешниот италијански премиер Лета предлага Европска Конфедерација со 36 земји

0
Поранешниот италијански премиер Енрико Лета во интервју за белгискиот весник „Ле Соар“ бара ЕУ итно да се трансформира во Европска Конфедерација...

(ФОТО) За многумина таа е НАЈУБАВАТА ФУДБАЛЕРКА НА СВЕТОТ, мами воздишки,...

0
Ја откри познатиот италијански новинар Џанлука Ди Марсио, познат по тоа што носи вести за трансфери на...

Пандев: Македонија нема што да загуби на мечот со Италија

0
Македонската фудбалска легенда Горан Пандев даде интервју за италијански „РАИ спорт“ поврзано со бараж натпреварот меѓу Италија и Македонија. Двете репрезентации ќе...

Берлускони се откажа од трката за претседател на Италија

0
Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони (86) одлучи да не се кандидира за претседател...

Фабио Канаваро станува селектор на Полска

0
Поранешниот италијански фудбалски репрезентативец Фабио Канаваро е фаворит за селекторската функција во Полска. 48-годишниот специјалист имаше средба во Краков со претседателот на...

Стопирана продажбата на фудбалски влезници во Италија поради коронавирусот

0
Неколку италијански фудбалски екипи, меѓу кои и шампионот Интер, како и Јувентус, прекинаа со продажба на влезници за своите следни домашни натпревари, бидејќи...

Рецепт за едноставни лазањи со пилешко: Без многу труд до вкусен...

0
Многумина го обожаваат овој италијански специјалитет На многумина им се допаѓа ова италијанско јадење, но и избегнуваат да го подготвуваат бидејќи бара...

Наполи се лизна, Лацио сигурен на домашен терен

0
Италијански Наполи одигра само реми против Верона 1-1 и со тоа му дозволи на Милан да го премине на табелата доколку победи...

Италијанците не можат да поверуваат во она што го рече Касано

0
Легендарниот италијански напаѓач Антонио Касано ја потресе нацијата со изјавата што ја даде. Имено, тој рече дека Италија требаше да загуби...

Буфон потпиша за Парма

0
Искусниот италијански голман Џанлуиџи Буфон се враќа во Парма. Скај Спорт Италија објави дека Буфон се врати во Парма и дека...